Zero do 750: Jaki jest najszybszy sposób na podniesienie zdolności kredytowej?

17 lutego 2021
Category: Wynik Kredytowy

Podsumowanie

Zbudowanie doskonałego kredytu wymaga czasu, ale kilka metod może pomóc w szybkim podniesieniu zdolności kredytowej.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Osoby z niewielką historią kredytową lub bez niej mają ograniczone możliwości kupowania kart kredytowych, ale istnieje kilka prostych sposobów, aby zacząć. Możesz ubiegać się o zabezpieczoną kartę kredytową, która wymaga wpłaty gotówki jako zabezpieczenia. Możesz też poprosić członka rodziny lub znajomego, który ma konto karty kredytowej, o dodanie Cię jako autoryzowanego użytkownika. Innym sposobem jest posiadanie kogoś, kto dobrze podpisze kredyt dla nowej karty, chociaż niewielu wydawców oferuje już tę opcję.

Będziesz musiał chwilę poczekać po otwarciu nowego konta, aby uzyskać wynik kredytowy, jeśli nie masz wcześniejszej historii kredytowej. Minimalne wymogi dotyczące punktacji FICO obejmują co najmniej jedno konto otwarte przez sześć miesięcy i które w tym czasie zostało zgłoszone do biura informacji kredytowej. Kiedy otwierasz nowe konto karty kredytowej, zwykle jest ono zgłaszane biurom kredytowym w ciągu 30-45 dni.

Jaki jest pośpiech?

Istnieje kilka dobrych powodów, dla których warto jak najszybciej podnieść swoją zdolność kredytową. Może właśnie ukończyłeś college w mieście przyjaznym rowerzystom, ale dostałeś nową pracę w mieście, w którym posiadanie samochodu jest koniecznością. Być może właśnie się ożeniłeś i mieszkasz w małym mieszkaniu, w którym nie będzie się wygodnie mieszkać dla Ciebie, Twojego małżonka i wszystkich Twoich zbiorowych rzeczy. Jeśli masz ochotę kupić samochód lub dom i masz niewielką historię pożyczania lub nie masz go wcale, musisz wyczarować dobrą historię kredytową, aby uzyskać najlepsze możliwe warunki pożyczki.

Kiedy już zaczniesz grać, to, jak możesz podnieść swoją zdolność kredytową do 750 lub więcej, zależy od wielu czynników. I nie można przewidzieć, jak długo to potrwa w każdym scenariuszu.

„Nie ma ustalonych ram czasowych – powiedziała Heather Battison, wiceprezes TransUnion. „Nie mogę wystarczająco podkreślić, że budowanie kredytu wymaga czasu i różni się w zależności od konsumenta w zależności od jego indywidualnej historii kredytowej i zachowań.

Połącz siły, czy pójdziesz sam?

Teoretycznie bycie autoryzowanym użytkownikiem na koncie innej osoby powinno pomóc w szybszym budowaniu kredytu niż karty zabezpieczone lub podpisane wspólnie. Zależy to jednak całkowicie od historii tego konta, które odziedziczysz jako autoryzowany użytkownik.

Jeśli główny posiadacz karty ma czarne znaki, takie jak nieodebrana płatność, wyrok lub windykacja, mogą one pojawić się w Twoim raporcie kredytowym. Dodatkowo, jeśli saldo karty przekracza 30 procent limitu kredytowego lub jest to stosunkowo nowe konto, może to uniemożliwić osiągnięcie wysokiego wyniku. Historia płatności i wykorzystanie kredytu łącznie stanowią 65 procent tradycyjnej metody punktacji FICO. Długość historii kredytowej stanowi kolejne 15 procent wyniku FICO.

Jeśli główny użytkownik ma długą historię terminowych płatności i niskie wykorzystanie kredytu, może to spowodować przyspieszenie kredytu autoryzowanego użytkownika. Pomocne mogą być również płatności dokonywane na czas przez upoważnionego użytkownika, ale to nie jest gwarancja.

„Firmy obsługujące karty kredytowe nie zawsze zgłaszają biurom kredytowym terminowe płatności autoryzowanych użytkowników, więc konsumenci będą musieli zweryfikować to u wystawcy karty – powiedział Battison z TransUnion.

Firmy obsługujące karty kredytowe nie zawsze zgłaszają do biur kredytowych terminowe płatności autoryzowanych użytkowników, więc konsumenci będą musieli zweryfikować to u wystawcy karty.

Barry Paperno, ekspert ds. Oceny zdolności kredytowej, który pracował dla FICO i Experian, dodał, że nowsze wersje modelu oceny zdolności kredytowej FICO – w tym szeroko stosowany FICO 8 – zostały zaprojektowane w celu zwalczania nadmiernego piggybackingu.

„Starsze modele nie rozróżniają sposobu trzymania karty – głównego, wspólnego lub autoryzowanego użytkownika – jeśli chodzi o liczbę uzyskanych punktów – powiedział. „FICO 8 i 9 mają linie handlowe dla autoryzowanych użytkowników generujące mniej punktów niż starsze dla niektórych konsumentów z bardzo krótką historią kredytową.

Wspólne podpisanie karty kredytowej może również narazić Cię na złe nawyki kredytowe innej osoby – i jest nawet bardziej ryzykowne niż bycie autoryzowanym użytkownikiem. Obaj użytkownicy są odpowiedzialni za dług – więc możesz być na haku, jeśli Twój współsygnatariusz zadzwoni na wysokie saldo i nie będzie mógł go spłacić.

Karta zabezpieczona może być najmniej ryzykowną opcją budowania kredytu. W przypadku zabezpieczonej karty limit kredytowy zazwyczaj nie przekracza kwoty wpłaty gotówkowej, a za zarządzanie kontem odpowiadasz wyłącznie Ty. Pamiętaj, że wszelkie pomyłki, takie jak opóźnienia w płatnościach, wydłużą Twój harmonogram uzyskiwania wysokiej zdolności kredytowej.

„Posiadając zabezpieczoną kartę, konsumenci mogą korzystać z kredytu na drobne zakupy, takie jak artykuły spożywcze, spłacać w całości saldo każdego miesiąca i ustalić historię odpowiedzialnego zaciągania pożyczek – powiedział Battison.

Oczywiście, mając zabezpieczoną lub podpisaną wspólnie kartę, zaczynasz od zera, zamiast dziedziczyć ustaloną historię kredytową innej osoby.

„W tym miejscu doświadczona – a jeszcze lepiej zabytkowa – autoryzowana karta użytkownika może mieć przewagę nad zabezpieczoną kartą – powiedział Paperno.

Szybkość nie jest największą potrzebą

Chociaż istnieją dobre powody, aby chcieć się pośpieszyć i zbudować kredyt, lepiej skupić się na tym, jak nim zarządzasz, niż na tym, jak szybko możesz go zwiększyć. Aby uzyskać najlepszą zdolność kredytową w jak najkrótszym czasie, skup się na terminowym regulowaniu rachunków każdego miesiąca i utrzymuj saldo na jak najniższym poziomie. Jeśli współpracujesz z innym posiadaczem karty, upewnij się, że ta osoba przestrzega tego samego schematu.

„Nie ma szybkiego rozwiązania, więc prędkość nie powinna być brana pod uwagę – powiedział Battison.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Brady Porche jest starszym redaktorem w CreditCards.com. Od momentu dołączenia do CreditCards.com w 2016 r. Brady zajmował się wieloma różnymi tematami dotyczącymi finansów osobistych, w tym ocenami kredytowymi, nagrodami, zarządzaniem długiem i bezpieczeństwem danych.

Co dalej?Portfele cyfrowe: sprzedawcy, którzy utorują drogę do akceptacji konsumentów

Pomimo obaw o bezpieczeństwo, więcej Amerykanów jest skłonnych korzystać z cyfrowych portfeli, jeśli kupcy się na to zgodzą

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy