Bramki autostradzie A1 będą rozwierane w wakacje w razie korków

Temat: Motoryzacja

  • Duży ruch po autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 jak i również S3
  • Surowe kary zbyt cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do odwiedzenia granicy z Czechami w pięć godzin. Jest porozumienie na ostatni odcinek A1

Nawet na 45 minut będą mogły pozostawać otwarte bramki na autostradzie A1 w wakacje. Tego typu rozwiązania na wypadek korków zostały wprowadzone przez operatora. Ponadto w nowym cenniku zaokrąglono w górę stawki opłat za przejazd autostradą - wynika z informacji udzielonej. pl przez Gdańsk Transport Company.

O wprowadzenie mechanizmów usprawniających przejazd zabiegał resort infrastruktury. Jednym z nich jest oryginalny cennik, który wszedł w życie 22 czerwca br. Zgodnie z nim posiadacza auta za przejazd A1 w zależności od odcinka zapłacą od dziesięciu do 30 groszy większą ilość.

Doszło bowiem do odwiedzenia zaokrąglenia stawki opłaty zbytnio przejazd dla samochodów osobowych i motocykli całymi odcinkami Autostrady A1: Rusocin a mianowicie Nowa Wieś z 29, 90 zł do trzydzieści zł, Rusocin - Lubicz z 27, 90 zł do 28, 00 zł oraz Rusocin - Turzno z 26, 70 zł do 27, 00 złotych.

Nowe opłaty mogą mieć obowiązywać do 2 września. Zaokrąglenie ma przyspieszyć proces płatności za przejazd, bo nie trzeba będzie zdawać reszty.

Podniesienie bramek

Czwarty pas na A2 między Warszawą a Łodzią. Minister zapowiada analizy

Ponadto na polecenie ministerstwa wprowadzono rozwiązania umożliwiające odstąpienie od momentu poboru opłat od wszelkich kategorii pojazdów na czas do 30 minut.

Będzie wówczas możliwe w przypadku, gdy średni czas oczekiwania na uiszczenie opłaty w punkcie poboru opłat w Nowej Wioski lub w Rusocinie przekroczy 25 minut.

Jak jednak wskazano w riposty przesłanej. pl, w momentach szczególnych, czyli kiedy 30 minut nie wystarczy do odwiedzenia rozładowania zatoru, możliwe będzie wydłużenie czasu otwarcia bramek do 45 minut.

Takie rozwiązanie - jak poinformowało biuro prasowe GTC - będzie można zastosować w okresie wakacyjnych weekendów a mianowicie od piątku od godz. 16. 00 do niedzieli do godz. 22. 00 oraz 15 sierpnia od godz. 00: 00 do godz. 22.

Ponadto operator autostrady zapewnia, hdy w okresach największego aliansu będzie pełna obsada stanowisk. W tym czasie na głównych placach poboru opłat będzie również wykorzystywana linia dwukierunkowa oraz zostanie uruchomiony dodatkowy podajnik biletów od strony pasażera na pasie XL.

Część europejskiego korytarza

Autostrada A1, czyli europejska droga E75, jest częścią Trans-Europejskiego Korytarza Transportowego Północ a mianowicie Południe łączącego kraje skandynawskie z krajami leżącymi ponad Morzem Śródziemnym. Korytarz biega od Morza Bałtyckiego poprzez terytorium Czech i Słowacji, do Austrii i stanowi nowoczesne połączenie komunikacyjne pomiędzy Gdańskiem a Wiedniem.

Trasa koncesyjnego odcinka A1 o długości 152 metrów zaczyna się w Rusocinie koło Pruszcza Gdańskiego dzięki południe od Gdańska, a kończy w Toruniu.