Wymiary karty kredytowej: Dowiedz się więcej o rozmiarze i materiałach

Wymiary karty kredytowej: Dowiedz się więcej o rozmiarze i materiałach
16 października 2020
Category: Będziesz Musiał

Standardowe wymiary karty kredytowej są następujące: 3,37 cala lub 85,6 milimetra szerokości i 2,125 cala lub 53,98 mm wysokości. Karty kredytowe różnią się jednak materiałami i ogólnym projektem.

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

Karty kredytowe stały się niezwykle wszechstronnym narzędziem finansowym. W rzeczywistości istnieje nie tylko wiele różnych rodzajów kart – takich jak między innymi cashback, podróże i przelew salda – ale istnieje również wiele metod płatności związanych z kartami kredytowymi. Możesz go przesunąć, dotknąć, wstawić lub po prostu wpisać cyfry podczas zakupów online.

Niezależnie od tego, w jaki sposób korzystasz z karty kredytowej lub którą posiadasz, rzeczywiste rozmiary kart kredytowych zostały ujednolicone od czasu, gdy sprzedawcy używali maszyn płaskich do tworzenia nadruków informacji o karcie kredytowej. Karty muszą mieć również standardowy rozmiar, aby pasowały do ​​maszyn obsługujących karty kredytowe lub bankomatów.

Ponieważ każda karta ma ten sam rozmiar, nie musisz się martwić, że niektóre karty są większe od innych lub nie mieszczą się w Twoim portfelu. Jednak pomimo tego, że wszystkie wymiary kart kredytowych są takie same, nadal mogą występować duże różnice w wyglądzie między kartami.

Na tej stronie :

Standardowe wymiary karty kredytowej

Wszystkie karty kredytowe mają 3,37 cala lub 85,6 milimetra szerokości i 2,125 cala lub 53,98 mm wysokości. Dla wszystkich kart istnieje standardowy rozmiar karty kredytowej, ponieważ jest to znacznie wygodniejsze dla sprzedawców w zakresie interakcji z nimi. Gdyby karty były dostępne w różnych rozmiarach, sklepy i usługodawcy musieliby mieć mnóstwo różnych czytników kart, aby każdy z nich pasował do maszyny do przetwarzania płatności.

Na szczęście wydawcy kart kredytowych nie musieli się spotykać i po prostu uzgadniać rozmiaru kart, ponieważ prawdopodobnie byłby to skomplikowany i skomplikowany proces. Zamiast tego organizacje, takie jak Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO), ustalają wytyczne. W ISO są 162 kraje członkowskie, a ISO / IEC 7810 # ID-1 ustanowiło wytyczne, do których kraje członkowskie muszą się stosować w zakresie wymiarów kart kredytowych.

Oznacza to, że nie tylko istnieje standardowy rozmiar karty kredytowej dla kart wydanych w USA, ale także wszystkie karty wydawane na całym świecie mają ten sam rozmiar.

Materiały dotyczące kart kredytowych

Chociaż rozmiar każdej karty może być taki sam, różne karty kredytowe mają bardzo różny wygląd. Jedną z rzeczy, które wyróżniają karty, są materiały, z których są wykonane. Niektóre z materiałów powszechnie używanych do kart to:

 • Metal: Metal jest często zarezerwowany dla luksusowych kart kredytowych dla ludzi, którzy chcą wydawać pieniądze w dobrym stylu. Metalowe karty kredytowe są cięższe i często mają bardziej elegancki wygląd.
 • Złoto: Niektóre ekskluzywne, luksusowe karty przenoszą design i elegancję na zupełnie nowy poziom – czasami są platerowane złotem.
 • Plastik: Plastik to powszechnie stosowany materiał do produkcji kart kredytowych. Karty plastikowe nie wyglądają elegancko jak karta metalowa lub pozłacana, ale mogą być lżejsze do noszenia w portfelu. A jeśli nie chcesz (lub kwalifikujesz się) karty kredytowej wyższego poziomu, plastikowa może być jedyną opcją.

Części karty kredytowej

Karty wyróżniają się nie tylko materiałami, ale także wzorami. Wielu wierzycieli robi wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić jak najlepiej wyglądającą kartę kredytową. Pożyczkobiorcy dbający o styl doceniają dbałość o szczegóły.

Mimo że wyglądają inaczej, większość projektów kart kredytowych zawiera te same podstawowe elementy:

 • Logo banku wydającego: Bank wydający to instytucja finansowa sprzedająca kartę. Przykłady obejmują Bank of America lub Citibank.
 • Logo sieci kart kredytowych: sieć kart kredytowych określa, gdzie karta jest akceptowana i jakie opłaty są naliczane, gdy karta zostanie przeciągnięta. Istnieją cztery główne sieci kart płatniczych: Mastercard, Visa, Discover i American Express.
 • Nazwa karty: Wiele kart ma nazwy, na przykład Premier Rewards, Platinum Card lub Cash Rewards. Nazwa karty jest zwykle wyświetlana na samej karcie.
 • Chip EMV: chipy EMV to małe chipy, które przechowują informacje o posiadaczu karty. EMV oznacza Europay, Mastercard, Visa, czyli światowy standard technologii, dzięki której te chipy działają. Żetony występują w dwóch formach: chip i podpis, który wymaga podpisania pokwitowania odbioru; lub chip-and-PIN, który wymaga podania numeru PIN w celu zakończenia transakcji.
 • Hologram: hologramy nie znajdują się na wszystkich kartach. Są to funkcje zabezpieczające z wieloma warstwami, które utrudniają kopiowanie karty.
 • Numer karty: każda karta kredytowa ma wyświetlony numer identyfikacyjny. American National Standards Institute lub ISO przypisują numery kart kredytowych. Numery kart można znaleźć z przodu lub z tyłu karty. Numer karty był kiedyś wytłaczany z powrotem, gdy kupcy używali papierowych odcinków do przetwarzania kart, ale wytłoczone numery kart są mniej powszechne, ponieważ obecnie używane są różne technologie przetwarzania płatności.
 • Kod bezpieczeństwa karty: Kody zabezpieczające pomagają zapobiegać oszustwom w sytuacjach, gdy nie przeciągasz karty. Kody bezpieczeństwa to trzy cyfry dla trzech z czterech wydawców kart; Karty American Express mają czterocyfrowe numery.
 • Data wygaśnięcia: karty są ważne tylko przez ograniczony czas. Każda karta ma nadrukowaną datę ważności. Po wygaśnięciu karty wystawca karty zwykle automatycznie wysyła kolejną kartę.
 • Nazwisko posiadacza karty: Karty zawierają imię i nazwisko osoby upoważnionej do ich używania. Można to znaleźć z przodu lub z tyłu karty.
 • Chip „dotknij, aby zapłacić”: niektóre karty, ale nie wszystkie, zawierają chipy zbliżeniowe, które umożliwiają po prostu dotknięcie karty, aby zapłacić, zamiast przeciągania jej lub wkładania jej do czytnika kart. Żetony typu „dotknij, aby zapłacić” zwykle nie są widoczne, ale z przodu lub z tyłu karty często znajduje się symbol, który pokazuje, gdzie jest osadzony chip.
 • Pole podpisu: Pola podpisu to miejsce, w którym umieszczasz swój podpis na kartach z chipem i podpisem. Sprzedawcy powinni zmusić Cię do podpisania paragonu, a następnie sprawdzenia podpisu z tym na karcie. Niektórzy ludzie zamiast tego piszą „SEE ID” na karcie podpisu jako dodatkowy środek bezpieczeństwa, jeśli chcą, aby sprzedawca poprosił o sprawdzenie identyfikatora z góry, zamiast próbować określić, czy podpisy są zgodne.
 • Pasek magnetyczny: paski magnetyczne lub paski magnetyczne zawierają miliony maleńkich cząstek magnetycznych, które przechowują informacje o koncie. Kiedy sprzedawca przeciąga Twoją kartę kredytową za pomocą czytnika kart, czytnik wykrywa informacje na tym pasku. Jeśli czytelnik nie może odczytać informacji, nie może przetworzyć transakcji.

Rodzaje kart płatniczych

Chociaż wszystkie karty płatnicze wyglądają podobnie dzięki standardom ISO, w rzeczywistości istnieje kilka różnych rodzajów kart płatniczych, które możesz otrzymać. Obejmują one:

 • Karty kredytowe: Karty kredytowe umożliwiają ustanowienie linii kredytowej. W dowolnym momencie możesz pożyczyć maksymalnie dostępny kredyt; dokonując miesięcznych płatności i spłacając saldo, możesz zaciągać pożyczki do całkowitego limitu kredytowego. Jeśli spłacasz saldo w całości każdego miesiąca – nawet jeśli wymagane są tylko minimalne płatności – nie będziesz musiał płacić odsetek.
 • Zabezpieczone karty kredytowe: Zabezpieczone karty to specjalny rodzaj kart kredytowych, które wymagają zabezpieczenia. Będziesz musiał wpłacić depozyt zabezpieczający, który jest zwykle równy Twojej linii kredytowej. Zazwyczaj osoby ze złym kredytem uzyskują zabezpieczone karty, ponieważ są to jedyne karty, dla których można je zatwierdzić. Zabezpieczone karty mogą również pomóc pożyczkobiorcom w wypracowaniu pozytywnej historii płatności i poprawie ich zdolności kredytowej z czasem.
 • Karty obciążeniowe: Karty obciążeniowe działają jak karty kredytowe, ale musisz spłacać saldo w całości co miesiąc. Oznacza to, że nigdy nie utkniesz z odsetkami. Niektóre z najlepszych kart American Express to karty obciążeniowe.
 • Karty debetowe: w przeciwieństwie do kart obciążeniowych, karty debetowe nie zapewniają dostępu do linii kredytowej. Zamiast tego możesz przeciągnąć kartę debetową, aby zapłacić, a pieniądze zostaną pobrane bezpośrednio z połączonego konta bankowego. Nie możesz wydać więcej, niż wynosi kwota pieniędzy na koncie, w przeciwnym razie bank naliczy wysokie opłaty za debet lub po prostu odmówi zakupu.
 • Karty podarunkowe: Karty podarunkowe są kupowane z płatnością z góry i możesz ją przeciągnąć, aby zapłacić. Saldo na karcie jest zmniejszane, gdy robisz zakupy, a po wydaniu stałej kwoty dostępnej na karcie nie możesz jej już używać – chyba że można ją ponownie doładować i dodać więcej gotówki.

Dzięki normom ISO rozmiar kart kredytowych jest zawsze taki sam, mimo że działają one bardzo różnie.

Podsumowanie

Teraz wiesz, że niezależnie od tego, na którą kartę się zarejestrujesz, dzięki międzynarodowym standardom będzie miała taki sam rozmiar. Możesz wybrać swoją kartę na podstawie materiału, projektu lub – najlepiej – funkcji, takich jak APR, program nagród i dodatkowe korzyści. Możesz również spać spokojnie, wiedząc, że Twoja karta zawsze zmieści się w Twoim portfelu i czytnikach chipów, więc nie musisz się martwić, że będzie za mała lub za duża.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy