Wyjdź z niewypłacalności kredytu studenckiego

Wyjdź z niewypłacalności kredytu studenckiego
16 października 2020
Category: Spłaty Kredytu

Jeśli masz federalne pożyczki studenckie, które nie są spłacane z powodu zmiany życia, bezrobocia, trudności z płatnościami lub z jakiegokolwiek innego powodu, możemy pomóc Ci odzyskać niespłacone pożyczki studenckie na dobre.

Według Consumer Federation of America (CFA) miliony byłych i obecnych studentów amerykańskich szkół wyższych nie spłacają obecnie pożyczek studenckich, co oznacza, że ​​nie dokonali płatności przez co najmniej dziewięć miesięcy.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji, nie jesteś sam – ale są sposoby, aby to naprawić. Zanim niespłacone pożyczki studenckie wywrą jeszcze większy wpływ na Twój kredyt, eksperci z Loan Forgiveness są tutaj, aby pomóc Ci wrócić do dobrej sytuacji finansowej.

Jak wyjść z niewypłacalności kredytu studenckiego

Gdy pożyczka studencka nie została spłacona przez ponad 270 dni, zwykle przechodzi w stan niespłacenia, chyba że z osobą obsługującą pożyczkę zostaną zawarte inne ustalenia dotyczące spłaty. Niestety, brakujące miesięczne spłaty pożyczki studenckiej mogą mieć natychmiastowy wpływ na Twój kredyt, nawet zanim dojdzie do niewypłacalności, dlatego konieczne jest jak najszybsze przywrócenie tych pożyczek na właściwe tory.

Zapoznaj się z poniższymi opcjami rozwiązania problemu lub skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać bezpłatną ocenę i wskazówki dotyczące wyjścia z niewypłacalności.

Konsolidacja kredytów studenckich

Świetnym sposobem na wyjście z niewypłacalności jest konsolidacja federalnych pożyczek studenckich w bezpośrednią pożyczkę konsolidacyjną. Nawet jeśli obecnie masz więcej niż jedną pożyczkę studencką, konsolidacja umożliwia połączenie tych pożyczek w jedną pożyczkę studencką z jedną miesięczną płatnością.

Jednym z wielu powodów konsolidacji federalnej pożyczki studenckiej jest uproszczenie procesu spłaty wielu pożyczek każdego miesiąca. Spłata pożyczki studenckiej jest często mniej stresująca – i tańsza – w przypadku jednej spłaty pożyczki.

Kwalifikacja do konsolidacji jest łatwiejsza niż myślisz. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, wystarczy wybrać jedną z dwóch opcji oferowanych przez DOE:

  • Zgadzam się na spłatę nowej bezpośredniej pożyczki konsolidacyjnej w ramach planu spłaty uzależnionego od dochodów
  • Dokonaj trzech kolejnych, dobrowolnych, terminowych, pełnych miesięcznych spłat pożyczki, której dotyczy spłata, przed jej skonsolidowaniem

Twój podmiot obsługujący pożyczkę określi, ile zapłacisz za swoją pożyczkę za trzy kolejne płatności po przeanalizowaniu Twojej sytuacji finansowej i na co Cię stać.

Jeśli zalegasz z płatnościami, konsolidacja kredytów studenckich w nowym planie spłaty może być pomocna na kilka sposobów. Nie tylko może przywrócić Ci dobrą opinię dzięki pożyczkom studenckim, ale może również sprawić, że będziesz kwalifikować się do innych świadczeń, takich jak PSLF (Public Service Loan Forgiveness) i inne programy umorzenia kredytów studenckich.

Masz niespłacone pożyczki prywatne? Dowiedz się, jak skonsolidować swoje prywatne pożyczki.

Rehabilitacja kredytów studenckich

Rehabilitacja studencka to kolejna opcja, którą masz do dyspozycji, jeśli chcesz odzyskać niespłacone pożyczki. Aby rozpocząć proces rehabilitacji, musisz skontaktować się bezpośrednio ze swoim operatorem pożyczki w celu zawarcia nowej umowy spłaty kredytu studenckiego, która będzie „rozsądna i niedroga”.

Miesięczne płatności w ramach planu rehabilitacji pożyczki studenckiej zależą od Twojego uznaniowego dochodu – lub kwoty pozostałej po opłaceniu niezbędnych wydatków. Miejsce zamieszkania i wielkość rodziny są również ważnymi czynnikami przy określaniu dochodu uznaniowego.

W większości przypadków miesięczna płatność będzie wynosić 15 procent Twojego rocznego dochodu uznaniowego podzielonego na 12 miesięcy. Jeśli te płatności są nadal nieosiągalne, możesz je zmniejszyć, prosząc serwisanta o zaoferowanie alternatywnej miesięcznej płatności, która jest lepsza dla Twojej sytuacji finansowej.

Bez względu na to, jaka umowa zostanie zawarta między Tobą a Twoim pożyczkodawcą, Twoje pożyczki zwykle nie zostaną uznane za w pełni zrehabilitowane, dopóki nie dokonasz dziewięciu z 10 terminowych płatności na rzecz podmiotu obsługującego pożyczki na nowych warunkach. Ale w ten sposób możesz uzyskać dostęp do innych planów spłaty, które mogą jeszcze bardziej obniżyć Twoje odsetki lub sprawić, że płatności będą łatwiejsze do zarządzania.

Anulowanie kredytu studenckiego

Chociaż wielu pożyczkobiorców nie kwalifikuje się do anulowania pożyczki studenckiej, zwłaszcza jeśli pożyczki są obecnie niespłacane, istnieje kilka sposobów na anulowanie pożyczek w odpowiednich okolicznościach.

Aby anulować pożyczki studenckie, musisz najpierw spełnić wymagania dotyczące anulowania. Jeśli spełniasz te wymagania, będziesz musiał złożyć wniosek o anulowanie za pośrednictwem swojego serwisu, podając powody wniosku i ewentualnie dostarczając dokumentację potwierdzającą, że się kwalifikujesz.

Oto kilka sposobów anulowania kwoty, którą jesteś winien z tytułu kredytów studenckich:

  • Instytucja, do której uczęszczałeś, została zamknięta podczas zapisów lub 120 dni po wycofaniu się
  • Instytucja, do której uczęszczałeś, fałszywie poświadczyła, że ​​kwalifikujesz się do federalnej pomocy dla studentów
  • Masz trwałe inwalidztwo, które uniemożliwia Ci spłatę pożyczek
  • Pierwotny pożyczkobiorca kredytu studenckiego zmarł
  • Masz pożyczkę Perkins i pracujesz w zawodzie kwalifikującym się do umorzenia pożyczki

Większość pożyczek kwalifikuje się do anulowania, jeśli kwalifikujesz się. Jednak anulowanie pożyczki Perkins może być obsługiwane inaczej niż inne opcje anulowania, takie jak pożyczki bezpośrednie i pożyczki w programie FFEL. Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby uzyskać więcej informacji lub rozpocząć proces.

Spłata pożyczki studenckiej

Jeśli chcesz od razu uzyskać dobrą opinię o swoich pożyczkach i masz dostępne środki, inną opcją jest spłata całego salda należnego z tytułu pożyczek studenckich. W takim przypadku pożyczkodawca otrzyma pełną kwotę pozostałego salda i całkowicie zamknie pożyczkę po dokonaniu pełnej jednorazowej płatności.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wyjścia ze spłaty, porozmawiaj ze specjalistą ds. Kredytów studenckich pod numerem (800) 771-6358.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy