CPL w Polsce - kiedy powstanie duże lotnisko

"Budowa centralnego lotniska jest przesądzona"

Decyzja o budowie dużego, centralnego lotniska w Polsce wydaje się już przesądzona. W najbliższych dniach ma ją zatwierdzić Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. W jej finansowanie dzierży się zaangażować BGK i Polski Fundusz Rozwoju.

To ustalenia "Pulsu Biznesu", potwierdzone w trzech niezależnych źródłach. Według dziennika, precyzyjna lokalizacja inwestycji nie wydaje się znana. Wiadomo jedynie, hdy nowe lotnisko ma wykształcić się między Warszawą a Łodzią. Z punktu widzenia narodowego przewoźnika - PLL LOT - to dobra rozstrzygnięcie, pozwalająca na dalszy postęp linii lotniczej. Nie brakuje jednak głosów krytycznych - mówiących o zbyt ogromnych kosztach inwestycji i zagrożeniu dla funkcjonowania nie wyłącznie Lotniska Chopina i Modlina, ale i portów lotniczych w innych województwach.

Centralny Port Lotniczy miałby przepustowość blisko 4-krotnie większą niż Lotnisko Chopina, które w ubiegłym roku obsłużyło niemal 13 mln podróżnych. Szacunkowy koszt budowy CPL to 25 mld zł. Nowa inwestycja może stanowić gotowa nawet po 17 latach.

WARTO WIEDZIEĆ:

"Lepiej zainwestować w rozbudowę Modlina, niż budowę nowego lotniska w szczerym polu"

Tagi: lotniska transport Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie