Chiny poluzują politykę monetarną? Miedź drożeje  Informacje

Temat: Chiny

  • Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności
  • "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu
  • Wrzucił monety do odwiedzenia silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek
  • Chiński gigant liderem na lokalnym rynku. Apple poza podium
  • Rozmowy USA-Chiny. Trump podał graniczną datę

Miedź na giełdzie w Londynie drożeje, bo Chiny sygnalizują dalsze luzowanie polityki monetarnej - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6. 589, 75 USD za tonę, po zwyżce o 0, 3 proc.

Na giełdzie Comex w Świeżym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec kosztuje 2, 963 USD, według zwyżce notowań o 0, 2 proc. W czwartek na Comex nie dzierży handlu na parkiecie, bowiem w USA jest świąteczny Dzień Dziękczynienia.

Putin poszerza wpływy w Azji. Planuje współpracę z Pakistanem

Luzowanie monetarne

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na styczeń zdrożała na zakończenie sesji o 0, 4 proc. do 46. 780 juanów (7. 626 USD). Bank centralny Chin zasygnalizował, że będzie kontynuował politykę luzowania monetarnego.

W czwartek podano w Chinach, że zyski firm przemysłowych w kraju spadły przy październiku rdr o dwa, 1 proc. po wzroście we wrześniu o 0, 4 proc. To najsłabszy wynik od sierpnia 2012 r.

Rynek metali

- Rynki spodziewają się dalszych działań związanych wraz z luzowaniem polityki monetarnej po Chinach - mówi Lian Zheng, ekonomista Xinhu Futures Co. w Szanghaju. a mianowicie Ostatnia obniżka stóp procentowych w Chinach będzie sporym wsparciem dla rynków metali w długiej perspektywie - dodaje.

W ub. tygodniu bank nieoczekiwanie zredukował stopy procentowe, aby wesprzeć wzrost w gospodarce. Miedź na LME taniała przy ciągu poprzednich 4 sesji.