Gowin i Piechociński za uproszczeniem procedur ws. upadłości spółek  Informacje

Temat: Gowin

  • Dodatkowe posiedzenie Sejmu na propozycje PiS. "Nie chcemy robić tego w strategia nerwowy"
  • Posłowie chcą założyć kolejne państwowe święto. Wydaje się propozycja
  • Nowe święto państwowe. Jest decyzja posłów
  • Pensja dla pierwszej damy. "Jedna z najbardziej zapracowanych kobiet w kraju"
  • Pianino, kamienie kolorowe, akcja klubu piłkarskiego. Zobacz, co mają posłowie

- Zależy mnie na uproszczeniu procedur związanych z procesem upadłości firm - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, w czasie wspólnej konferencji z wicepremierem Januszem Piechocińskim. Gowin dodał, że prawo upadłościowe miało być traktowane jako zwyczajny element rzeczywistości gospodarczej.

Gowin poinformował, że pomysły zmian w prawie upadłościowym i naprawczym powstały obok ścisłej współpracy dwóch ministerstw - gospodarki (kierowanym aktualnie przez Piechocińskiego) i sprawiedliwości - z Kancelarią Premiera.

Masowe zwolnienia w Fiacie. Nowy wicepremier wchodzi do gry

- W tej kadencji projektów deregulacyjnych powstających i przy ministerstwie gospodarki, i przy ministerstwie sprawiedliwości jest coraz więcej. Mnie najbardziej cieszą te projekty, które powstają wspólnie - powiedział Gowin.

Minister wyjaśnił, że celem przyświecającym planowanym zmianom prawa upadłościowego jest to, by jak na przykład najczęściej prowadzić do restrukturyzacji przedsiębiorstw, a nie ich likwidacji. Zaznaczył, że taka restrukturyzacja ma w równym stopniu szanować prawa wierzycieli, jak i dawać kompaniom szansę wyjścia z tarapatów.

- Po 2gie, niesłychanie zależy nam na tymże, aby prawo upadłościowe nie stygmatyzowało przedsiębiorców. To, hdy firma ulokowany jest w przejściowych trudnościach, to jeszcze nie dowód na nieudacznictwo, a tym bardziej nieuczciwość. Do upadłości trzeba podchodzić jak do odwiedzenia normalnego elementu gry rynkowej - powiedział szef resortu sprawiedliwości. Dodał, że zmiany w prawie mają służyć także uproszczeniu

"Pójdziemy dobrze przygotowani". Piechociński do odwiedzenia Fiata

procesu upadłości, odformalizowaniu go i obniżeniu nakładów pieniężnych.

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział, że należy szukać koniecznych w realnej działalności gospodarki polski rozwiązań. Przypomniał, że statystyki dotyczące długości procesu upadłościowego prowadzone choćby przez Pula Światowy są dla Naszego kraju niekorzystne.

Piechociński zaznaczył też, że prawo upadłościowe i sam proces upadłości wymaga od nas wszystkich - nie tylko polityków - nowego, racjonalnego podejścia. - Cieszę się, że w zgranej drużynie rządowej (... ) przygotowujemy rozwikłania, które będą dobrze służyły polskiej przedsiębiorczości - powiedział Piechociński.