Facebook podał wyniki. Zaskakująco porządne  Informacje

Temat: Facebook

  • Kiepskie wyniki Facebooka. Akcje zanurkowały
  • Technologiczni giganci zaś podatki. Ile trafiło do polskiego fiskusa?
  • "Guardian": Do Cambridge Analytica trafiły także prywatne wiadomości użytkowników Facebooka
  • Szef Facebooka przyznaje. Jego dane też wyciekły do Cambridge Analytica
  • "To był mój błąd". Zuckerberg przeprosi przed Kongresem. Wydaje się oświadczenie

W czwartym kwartale 2013 roku ponad połowa (53 proc. ) przychodów Facebooka z reklam pochodziła z rynku mobilnego. Spółka poinformowała, że dziś ma 1, 23 mld użytkowników, z czego więcej niż 940 mln posiada dostęp do usług mobilnych serwisu (na smartfonach i tabletach). Facebook osiągnął największy rozwój przychodów w ciągu minionych dwóch lat.

W środę już po albumów tematycznych informacji o wynikach korporacji za czwarty kwartał akcje Facebooka wzrosły o dwunastu proc. Firma poinformowała, hdy przychody z reklam mobilnych stanowiły 53 proc. całkowitych przychodów reklamowych w niedawnych trzech miesiącach ubiegłego roku, w porównaniu z 49 proc. w trzecim kwartale.

Skraj Facebooka za trzy lata?

Bilans

Facebook podkreśliła, hdy obecnie ma 1, 23 mld użytkowników, z tego ponad 940 mln. posiada dostęp do usług mobilnych (na smartfonie i tablecie). Średnia cena za autopromocji w serwisie wzrosła przy ubiegłym roku niemal o sto proc (92 proc. ) - podała spółka.

Firma podkreślił, hdy zauważa wzrost zainteresowania własną ofertą wśród użytkowników. Ponad 60 proc. wszystkich miesięcznych użytkowników odwiedzała Facebooka codziennie w czwartym kwartale 2013 r.. Stanowi to rozwój o blisko 60 proc. w porównaniu z czwartym kwartałem 2012 roku.

Łączne przychody w IV kwartale wzrosły do prawie 2, 6 mld dolarów, w zestawieniu z z 1, 5 mld dolarów rok przedtem i ponad 2, trzech mld dol. oczekiwanych za pośrednictwem analityków.

Zysk netto wyniósł 523 mln dolarów w stosunku do 64 mln w tym samym okresie rok wcześniej. Firma podała, że przychód za cały 2013 rok wyniósł 7, dziewięć mld dolarów. Zysk operacyjny sięgnął 2, 8 mld dol. (przy 538 mln dol. rok wcześniej), a wynik netto wynosił jednej, 5 mld dol.