To, co zrobi plan mieszkaniowy Obamy, nie zrobi

17 lutego 2021
Category: Nasze Treści

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomóc Ci w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych, zapewniając interaktywne narzędzia i kalkulatory finansowe, publikując oryginalne i obiektywne treści, umożliwiając bezpłatne prowadzenie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 19 lutego 2009 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Prezydent Barack Obama 18 lutego przedstawił program pomocy dla właścicieli domów o wartości 75 miliardów dolarów. Komu to pomoże?

  Dwie grupy właścicieli domów będą uprawnione do uzyskania pomocy w ramach planu zapobiegania wykluczeniu administracji Obamy:

  1. Osoby, które otrzymały zwykłe kredyty hipoteczne i które nigdy nie zostały poważnie zaległe z miesięcznymi płatnościami, mogą kwalifikować się do refinansowania przy niższych stopach procentowych – nawet jeśli są winni tyle, ile wart jest dom.
  2. Osoby, które mają kredyty hipoteczne subprime lub egzotyczne pożyczki, takie jak ARM z opcją spłaty, mogą kwalifikować się do zachowania swoich bieżących pożyczek, ale mogą je zmodyfikować, aby płatności były bardziej przystępne.„Plan, który ogłaszam, koncentruje się na ratowaniu rodzin, które przestrzegały zasad i działały odpowiedzialnie – powiedział prezydent Obama, ogłaszając plan przystępności cenowej i stabilności dla właścicieli domów, czyli HASP. „Poprzez refinansowanie pożyczek dla milionów rodzin tradycyjnymi kredytami hipotecznymi, które są pod wodą lub w ich pobliżu, poprzez modyfikację kredytów dla rodzin, które utknęły w kredytach hipotecznych typu subprime, na które nie mogą sobie pozwolić w wyniku gwałtownego wzrostu stóp procentowych lub nieszczęścia osobistego, a także podejmując szersze kroki w celu utrzymywać niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, aby rodziny mogły zabezpieczyć pożyczki w przystępnych miesięcznych ratach.

   Administracja Obamy szacuje, że HASP pomoże od 7 do 9 milionów rodzin uniknąć trudności lub wykluczenia. Jednak wielu nie będzie kwalifikować się do otrzymania pomocy ze względu na ograniczenia i wyjątki w planie.

   Prawdopodobnie największą dziurą w HASP jest to, że nie pomoże to wielu ludziom tam, gdzie ceny domów spadły najbardziej: w Kalifornii, Południowej Florydzie, Las Vegas i Phoenix. Wiele z tych osób nie będzie kwalifikować się do refinansowania, ponieważ są winni znacznie więcej, niż warte są ich domy.

   Kolejna luka w planie: zapewnia ścieżkę do refinansowania osobom, których pożyczki zostały objęte sekurytyzacją przez Fannie Mae lub Freddie Mac. Miliony właścicieli domów mają kredyty hipoteczne, które zostały objęte sekurytyzacją, ale nie przez Fannie Mae czy Freddie Mac. Mogą mieć trudności z refinansowaniem, podczas gdy ich sąsiedzi, którzy otrzymali podobne pożyczki sekurytyzowane przez Fannie lub Freddie, mogliby łatwiej zakwalifikować się do refinansowania. Większość pożyczkobiorców nie będzie wiedzieć, czy mają pożyczkę Fannie czy Freddie, dopóki nie zapytają pracownika obsługującego.

   Administracja wyznaczyła sobie termin 4 marca na uruchomienie programów refinansowania i modyfikacji. Ponadto administracja chce narzucić „jasne i spójne wytyczne dotyczące modyfikacji kredytów hipotecznych – zadanie, które od miesięcy zajmowało największe umysły branży hipotecznej.

   Refis i modyfikacjePlan składa się z dwóch głównych części: refinansowania kredytów zgodnych z wymogami oraz modyfikacji dla kredytów subprime i egzotycznych. Refinansowanie ma pomóc od 4 do 5 milionów „odpowiedzialnych właścicieli domów.

  3. Nie zalegali ze swoimi miesięcznymi płatnościami.
  4. Ponad 80 procent obecnie wycenianej wartości ich domów.Posiadamy nie więcej niż 105 procent obecnie wycenianej wartości.Posiadaj hipoteki, które są własnością Fannie lub Freddie lub są przez nie gwarantowane.Ten ostatni wymóg skutecznie nakłada limit kwot pożyczki. Niewiele kredytów hipotecznych przekraczających 417 000 USD kwalifikuje się do refinansowania, ponieważ jest to limit zgodny z wymaganiami.

   Ponadto hipoteka położona głęboko pod wodą nie kwalifikowałaby się do refinansowania. Przykład hipotetycznej pożyczki ilustruje, dlaczego:

   Powiedzmy, że kilka lat temu ktoś z południowej Florydy pożyczył 310 000 dolarów, aby kupić dom za 350 000 dolarów. Teraz dom stracił jedną czwartą swojej wartości i jest wart 262 000 dolarów. Właściciel nadal jest winien 300 000 dolarów, czyli około 115 procent szacowanej wartości. To znacznie więcej niż limit 105 procent. Właściciel nie byłby w stanie refinansować bez zebrania około 25 000 dolarów w gotówce, aby obniżyć saldo pożyczki do 105 procent wartości domu.

   Jeśli uważasz, że to skomplikowane, poczekaj, aż przyjrzysz się planowi modyfikacji kredytu hipotecznego dla osób z kredytami subprime lub egzotycznymi. W ramach tego planu pożyczkodawca musiałby obniżać stopę procentową do momentu, gdy miesięczne spłaty kwoty głównej i odsetek nie przekroczą 38 procent dochodu kredytobiorcy przed opodatkowaniem.

   Po obniżeniu stopy procentowej, aby osiągnąć ten punkt, rząd federalny i pożyczkodawca wyrzuciliby równe kwoty do miesięcznych płatności, aby zmniejszyć stosunek zadłużenia do dochodu pożyczkobiorcy z 38 do 31 procent. Niższa stopa procentowa obowiązywałaby przez pięć lat, a następnie wzrastałaby stopniowo, aż do osiągnięcia obowiązującej stopy procentowej obowiązującej w dniu modyfikacji.

   Brakuje tu elementu. Plan odnosi się do zadłużenia mieszkaniowego pożyczkobiorców do dochodu, ale nie do całkowitego zadłużenia do dochodu. Niektórzy właściciele domów są zbyt głęboko zadłużeni z tytułu kart kredytowych i kredytów samochodowych, a także zbyt wiele zawdzięczają swoim domom. Biały Dom jest świadomy tego przeoczenia, mówi Josh Denney, lobbysta Stowarzyszenia Banków Hipotecznych. Mówi, że jeśli całkowite zadłużenie pożyczkobiorcy przekroczy 55 procent dochodu, będzie musiał uzyskać poradę kredytową, zanim będzie kwalifikował się do modyfikacji.

   Inną kwestią, która początkowo nie została poruszona w planie Obamy, jest to, co zrobić z drugimi hipotekami – pożyczkami pod zastaw domu i liniami kredytowymi. Kredytobiorca nie może refinansować pierwotnego kredytu hipotecznego bez uzyskania pozwolenia – zwanego ponownym podporządkowaniem – od pożyczkodawcy kapitałowego. „Myślę, że po prostu będą musieli zgodzić się na ponowne podporządkowanie, mówi Denney – zwłaszcza w przypadkach, gdy pożyczkodawca akcyjny akceptuje federalne pieniądze na ratunek.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy