Eddy Cue, wiceprezes Apple: Uber nie istniałby bez nas

Wiceprezes Apple: Uber nie istniałby bez nas

Apple chce robić coraz więcej hałasu wokół swojego sklepu wraz z aplikacjami. Dopiero pochwalił się, że w lipcu AppStore wygenerował 50 mld dol. przychodów, teraz wiceprezes firmy próbuje uszczknąć coś spośród sukcesu Ubera.

Chodzi o Eddy'ego Cue, wiceprezesa Apple, który odpowiada zbytnio wszystkie internetowe usługi firmy, od iTunesa, poprzez mapy, Siri i reklamy, na biznesie chmurowym kończąc.

Menadżer w rozmowie z serwisem Fast Company stwierdził:

To świetnie, że Travis [Travis Kalanick, prezes Ubera - red. ] jak i również jego drużyna zapoczątkowali Ubera na naszej platformie. Ale powiedzmy sobie jasno, z brakiem niej Uber by nie zaakceptować istniał.

Uber, to znaczy aplikacja do kojarzenia kierujących z pasażerami, był startupem, który rozwijał się po niebywale szybkim tempie. Zaczynał w 2008 r., w początku tylko w obrębie zatoki San Francisco i na platformie AppStore. Mogli z niego korzystać tylko użytkownicy iPhone'ów. Potem dołączyli do nich właściciele urządzeń z Androidem, an aplikacja Ubera na tejże platformie nie działa fatalniej, niż na iOS.

Pierwszy iPhone ujrzał światło dzienne w 2007 r., pierwsze telefony z Androidem rok później. Mając to na uwadze, jesteśmy wstanie w pewnym sensie zrozumieć, do czego odnosił się Eddy Cue.

Jednak używając tej logiki, Apple powinien ogrzewać się przy blasku sukcesu innych przedsiębiorstw - Snapchata, Shazam, lub nawet Pokemon Go.

Tim Cook w tym miesiącu w pewien środek przypisał kierowanej przez siebie firmie sukces związany wraz z mobilną grą z Pokemonami. Powiedział:

Pokemon Jego to świadectwo innowacyjności przy aplikacjach i całego ekosystemu. Mówię o potędze wynikającej z sytuacji, gdy deweloper poprzez wciśnięcie przycisku być może zaoferować swój produkt całemu światu. Dlatego obserwujecie faktycznie wiele iPhone'ów łapiących Pokemony.

Trzeba oddać sklepowi z aplikacjami Apple, hdy jego użytkownicy częściej gryzie pobierają i częściej zbytnio nie płacą w porównaniu do użytkowników Androida. Tym samym też wielu przedsiębiorców zdecydował się na start biznesu oczywiście na platformie Apple.

Oto pełny cytat Eddy'ego Cue:

Kocham Facebooka, ale my w Apple nie możemy być wszelkim. Jedną z przyczyn własnego sukcesu jest to, iż jesteśmy skupieni. Nie mamy możliwość być świetni we wszelkim, nikt nie może. Dlatego jeśli chcesz być po czymś dobry, musisz się skupić i tworzyć świeże rzeczy.

My mieliśmy szczęście, bo stworzyliśmy parę takich rzeczy, nie jedynie jedną. Nie chcemy okazać się Amazonem, Facebookiem, Instagramem i tym podobne. Albo Uberem. Dlaczego? Wówczas świetnie, że Travis i jego drużyna zapoczątkowali Ubera na naszej platformie.

Ale powiedzmy sobie jasno, bez niej Uber aby nie istniał. Należą wykładzinom się jednak wielkie wyrazy uznania za wynalezienie problemu i rozwiązanie go. Fast nigdy byśmy go nie zaakceptować rozwiązali, bo nigdy byśmy go nawet nie uświadomili sobie.

Tagi: Uber Apple iOS smartfon Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie