Spłaciłeś swoje karty kredytowe. Co teraz?

17 lutego 2021
Category: Jeśli Twój

Spłata kart kredytowych to ogromne osiągnięcie, ale nie możesz spocząć na laurach.

Jeśli udało Ci się wydostać spod stosu zadłużenia na karcie kredytowej, gratulacje!Spłacanie wysokich sald na karcie kredytowejnie jest łatwym zadaniem , biorąc pod uwagę ogromne stopy procentowe, które pobiera większość kart. Ale twoje zadanie nie jest do końca ukończone: jeśli nie wprowadzisz pewnych zmian w sposobie obchodzenia się z pieniędzmi, możesz skończyć z zupełnie nową górą długu.

Oderwij się od kart kredytowych

Przeciętny Amerykanin ma dość okropne nawyki finansowe. Mianowicie, wydajemy każdy zarobiony grosz, a potem trochę (stąd naszeolbrzymie saldo na karcie kredytowej). Teraz, kiedy pozbędziesz się długu o wysokim oprocentowaniu, masz dużą szansę, aby zmienić sytuację i stać się wyjątkiem od tej reguły.

Pierwszym krokiem jest pozbycie się pokusy, jaką niosą ze sobą karty kredytowe. Możliwe jest odpowiedzialne korzystanie z kart kredytowych – i to wiąże się z pewnymi znaczącymi korzyściami – ale na razie najlepszym rozwiązaniem jest rzucenie palenia na zimno. Jeśli nie chcesz anulować istniejących kart kredytowych, przynajmniej je pociąć i ukryć gdzieś numery kart kredytowych, aby nie ulec pokusie ich używania.

Źródło obrazu: Getty Images.

Zrównoważyć swoje dochody i wydatki

Teraz, gdy skończyłeś spłacać swoje karty kredytowe, prawdopodobnie masz dużą część „dodatkowego dochodu: pieniędzy, które wydawałeś na płatności. Musisz natychmiast wybrać nowy cel dla tych pieniędzy, w przeciwnym razie zostaną one pochłonięte przez dodatkowe codzienne wydatki.

Świetną opcją dla prawie każdego jest przeniesienie dodatkowego dochodu na konto oszczędności emerytalnych. Jeśli twójplan emerytalny niebędzie działał do śmierci lub życia pod mostem, będziesz potrzebować zaoszczędzonych pieniędzy, aby sfinansować swoje złote lata. I chociażświadczenia z Ubezpieczeń Społecznychsą z pewnością pomocne, rzadko zdarza się, aby emeryci mogli z nich żyć.

Jeśli nie masz gotówki w banku, dobrym pomysłem jest również odliczenie procentu tego dodatkowego dochodu i wykorzystanie go do zasilenia awaryjnego konta oszczędnościowego. Awaryjne konto oszczędnościowe może być najlepszym sposobem na uniknięcie zadłużenia w przyszłości. Jeśli masz rezerwę gotówkową, z której możesz skorzystać na duże, nieoczekiwane wydatki, znacznie mniej prawdopodobne jest, że będziesz musiał skorzystać z kart kredytowych podczas kryzysu finansowego.

Utwórz budżet domowy

Budżetowanie jest nudne, ale jest też podstawą zdrowego finansowo gospodarstwa domowego.Prosty budżet, że dochody i wydatki utworów pokaże Ci dokładnie, gdzie pieniądze pochodzi, dokąd zmierza i co dostajesz za to. Budżety mogą pomóc w zidentyfikowaniu niepotrzebnych wydatków, takich jak członkostwo w siłowni, z którego nigdy nie korzystałeś, lub abonament na telefon komórkowy, który jest znacznie większy niż potrzebujesz. Zmniejszenie tych wydatków zapewni jeszcze większy dochód do wykorzystania w sposób, który przyniesie Ci korzyści.

Ponownie wprowadź karty kredytowe (ostrożnie)

Karty kredytowe mogą być użytecznym sposobem na wyrównanie przepływu gotówki w gospodarstwie domowym i na pewno miło jest otrzymać punkty premiowe lub zwrot gotówki za zakupy, które i tak zamierzałeś dokonać. Jeśli przez kilka miesięcy nie korzystałeś z karty kredytowej, utworzyłeś plan oszczędnościowy i wiernie go przestrzegałeś, a także masz budżet, możesz teraz rozważyć wykupienie jednej ze swoich kart kredytowych do wykorzystania w ciągu dnia codzienne zakupy.

Jeśli zdecydujesz się wrócić do kart kredytowych, ważne jest, aby uważnie monitorować swoje salda przez co najmniej kilka pierwszych miesięcy. Jeśli zaczną przekroczyć kwotę, którą możesz spłacić każdego miesiąca, Twoja rodzina może nie być jeszcze gotowa na ponowne sięgnięcie po karty kredytowe. Wszystkie punkty nagród na świecie nie zrekompensują ogromnych odsetek, które napotkasz, jeśli zaczniesz przenosić salda z miesiąca na miesiąc. Więc zrób to powoli, utrzymuj saldo na niskim poziomie i nigdy nie używaj karty kredytowej do zakupów impulsowych. Ostrożność oznacza, że ​​nie będziesz ponownie pogrążony w długach na karcie kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy