Przewodnik po Bitcoinie: Wszystko o Bitcoinie

Przewodnik po Bitcoinie: Wszystko o Bitcoinie
16 października 2020
Category: Można Znaleźć

Katalog Bitcoin

Jeśli chcesz kupić Bitcon, ale masz na myśli znaki zapytania, przygotowujemy dla Ciebie serię poradników! Rozpoczyna się katalog Bitcoin!

Przewodnik po Bitcoinach Krok 1: Co to jest Bitcoin?

Często zadawane przez ludzi w naszym artykule przewodnika po Bitcoinach „Co to jest Bitcoin?” Zaczniemy od odpowiedzi na pytanie. Pytanie, nad którym zastanawiały się tysiące ludzi. Najprostszą odpowiedzią jest to, że Bitcoin jest jedną z kryptowalut i pierwszą z kryptowalut. Technologia Blockchain leży u podstaw Bitcoin. Dzięki tej technologii Bitcoin może być zdecentralizowaną walutą, to znaczy nie jest zależny od żadnego organu. Chociaż Bitcoin pojawił się jako „elektroniczny system gotówki peer-to-peer”, z czasem przekształcił się w cyfrowe złoto. Cyfrowy złoty charakter bitcoina polega na jego ograniczonej podaży, podobnie jak w przypadku złota. Co więcej, podaż Bitcoin jest bardziej precyzyjna niż złoto. Dodatkowo możliwy jest przelew w Bitcoinie, tak samo jak możemy dokonać przelewu / eft dzięki aplikacjom banków.

Więc skąd się wziął ten Bitcoin? Kto jest wynalazcą Bitcoin? W rzeczywistości nie uważa się, że jest jedna osoba, która wynalazła Bitcoin. Po kryzysie gospodarczym z 2008 roku, który spowodował poważne szkody, osoba lub osoby, które używały imienia Satoshi Nakamato, opublikowały szczegółowy artykuł techniczny o Bitcoinie. Nazywa się to „białą księgą”. Następnie na początku 2009 roku powstała sieć Bitcoin, z której korzystają dziś dziesiątki milionów ludzi.

Jednak liczba bitcoinów, które mogą być używane lub produkowane przez wszystkich ludzi, jest ograniczona do 21 milionów. Na świecie będzie więc nie więcej niż 21 milionów Bitcoinów.

Całkowita wartość bitcoinów i ilość bitcoinów dostępnych na rynku

Po pojawieniu się Bitcoin, 22 lipca 2013 r., Całkowita wartość Bitcoinów w obiegu wzrosła do 1,2 miliarda dolarów. Chociaż daty wskazują 26.07.2020, łączna wartość Bitcoinów w obiegu osiągnęła poziom 182 967 290 (182 miliardy dolarów). Powiedzieliśmy powyżej, że całkowita kwota Bitcoinów nie może przekroczyć 21 milionów. Do czasu, w którym się znajdujemy, ilość wyprodukowanych bitcoinów została zarejestrowana jako 18 443 043. Możemy więc powiedzieć, że na wyprodukowanie czeka 2,5 miliona bitcoinów.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik po Bitcoinie. Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej.

Krótki przewodnik po Bitcoinach

Co to jest Bitcoin? Bitcoin to cyfrowa waluta, która pojawiła się w 2009 roku i jest warta tysiące dolarów.

Jakie są zalety korzystania z Bitcoin? Za pomocą Bitcoin możesz bez problemu przesyłać pieniądze 24/7.

Jaki jest cel wykorzystania Bitcoin? Może być używany w większości obszarów, ponieważ jest to cyfrowa waluta akceptowana obecnie przez setki tysięcy firm. Nawet giganci technologiczni zaczęli akceptować tę cyfrową walutę.

Co to jest Altcoin? Altcoiny, które pojawiają się jako alternatywa dla Bitcoin, nie są tak cenne jak Bitcoin, ale mogą być używane jako narzędzie inwestycyjne, a także do transferu pieniędzy.

Co to jest Bitcoin Mining? Jest to jeden ze sposobów na zdobycie bitcoina. Bitcoin można zdobyć za pomocą różnego sprzętu i oprogramowania. Jednak nie jest to takie proste, jak się wydaje.

Jak kupować i sprzedawać Bitcoiny? Jeśli posiadasz Bitcoin, możesz kupować i sprzedawać swoje cyfrowe pieniądze za pośrednictwem różnych giełd Bitcoin.

Ile bitcoinów można wyprodukować? Osoba lub osoby, które opracowały Bitcoin, ograniczają produkcję Bitcoina. Ten limit wynosi 21 milionów, a po wyprodukowaniu 21 milionów Bitcoinów nie będzie nowej produkcji Bitcoinów.

Ile Bitcoinów zostało do tej pory wyprodukowanych? Odpowiedź na to pytanie to 18.443.043. Innymi słowy, możemy powiedzieć, że ilość bitcoinów, które można wydobyć za pomocą wydobycia bitcoinów, wynosi blisko 2,5 miliona.

Jakie są zalety Bitcoina?

W drugim kroku naszego artykułu w Przewodniku po Bitcoinach porozmawiamy o zaletach Bitcoin. Mówimy o rynku miliardów dolarów. Właśnie dlatego Bitcoin ma tak wiele zalet. Więc jakie są te zalety?

W Bitcoin tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje cyfrowe pieniądze. Więc nikt nie może kontrolować twoich pieniędzy. W dowolnym momencie możesz też wysłać pieniądze do dowolnego kraju. Możesz przesyłać Bitcoiny z jednego konta na drugie, w tym w święta.

Ponieważ nie ma fizycznej struktury, nie powoduje tak dużych kosztów, jak w tradycyjnym systemie monetarnym. Monety emitowane przez banki centralne w prawdziwych walutach powodują koszty dla państw w związku z wydatkami na przechowywanie, bezpieczeństwo transportu i przechowanie. Nawet w Stanach Zjednoczonych taki transport magazynowy i tak dalej. Na takie sytuacje wydaje się rocznie 60 miliardów dolarów. To całkiem sporo.

Przechowywanie Bitcoinów i zapewnianie ich bezpieczeństwa jest łatwe. Możesz przechowywać swoje cyfrowe pieniądze warte tysiące lirów w aplikacji na telefonie lub przy użyciu portfeli sprzętowych. Portfele sprzętowe to fizyczne urządzenia, które ogólnie przypominają pamięć USB.

Jak wiadomo, wartość walut, takich jak dolar, TL i EURO, może zmieniać się wraz z polityką państw. Ponieważ te waluty są powiązane ze stanem, ale Bitcoin nie jest powiązany z żadną formacją. Z tego właśnie powodu na Bitcoina nie ma wpływu niewłaściwa polityka rządu.

Ryzyko inflacji jest niskie. Jedną z przyczyn inflacji jest wzrost podaży pieniądza. Jednak sieć Bitcoin nie jest nieskończona. Można wyprodukować 21 milionów bitcoinów, a co 4 lata trudniej jest wyprodukować bitcoiny. Do wyjaśnienia tej sytuacji używa się terminu Halving. Jeśli chcesz uzyskać informacje o Halvingu, możesz kliknąć. Co to jest Halving?

Wady Bitcoina

Liczyliśmy wiele zalet Bitcoin, ale gdybyśmy pisali Przewodnik po Bitcoinach, nie byłoby, gdybyśmy nie wspomnieli o wadach. Więc co to jest? Bitcoin nie jest całkowicie anonimowy. Innymi słowy, transakcje Bitcoin są przechowywane w sieci Bitcoin w sposób widoczny dla każdego. Jak możesz zrozumieć, transakcje dokonywane przez użytkowników są widoczne dla wszystkich, ale ich tożsamość jest ukryta.

Na przykład w ostatnich miesiącach na Twitterze zhakowano wiele znanych nazwisk. Z tych kont udostępniono adresy różnych portfeli Bitcoin i zażądano tam transferu Bitcoin. Pieniądze przelane na te konta były w stanie widocznym dla całego świata. Było więc oczywiste, ile pieniędzy trafiło na adresy. Jak więc możesz pozbyć się tej sytuacji? Aby chronić swoją prywatność, możesz użyć innego adresu Bitcoin do każdego transferu. Możesz jednak używać różnych portfeli Bitcoin do różnych płatności.

Jedną z wad jest tempo, w jakim ludzie używają tej cyfrowej waluty. Chociaż liczba osób korzystających dziś z Bitcoin wydaje się być wysoka, duża część światowej populacji nie jest świadoma istnienia Bitcoina. Z tego powodu nie jest możliwe użycie Bitcoina, który jest jednym z kryptowalut, w każdej dziedzinie. Możesz jednak znaleźć informacje na ten temat w poniższym akapicie.

Czy Bitcoin jest legalny?

Nie otrzymała jeszcze przepisów dotyczących kryptowalut dotyczących pieniędzy w Turcji. Z tego powodu nie możemy powiedzieć, że kupno lub sprzedaż kryptowalut jest nielegalna. W najbliższych dniach udostępnimy nasz obszerny artykuł na ten temat.

Co można zrobić z Bitcoinem? Gdzie jest używany Bitcoin?

Eksperci nie skłaniają się ku temu cyfrowemu systemowi walutowemu, który po raz pierwszy pojawił się na świecie, gdy Bitcoin został wydany po raz pierwszy lub gdy jego popularność wzrosła. Wielu ekspertów stwierdziło nawet, że Bitcoin ulegnie awarii i osiągnie poziom 0. Jednak coś takiego jest mało prawdopodobne. W rzeczywistości wiele gigantów technologicznych również wdrożyło płatności bitcoin. Możesz więc zrobić wiele rzeczy z Bitcoinem. Jeśli posiadasz Bitcoin, możesz go używać, handlując giełdami Bitcoin i osiągając zysk lub jako długoterminowe narzędzie inwestycyjne.

Możesz także bez problemu wysyłać swoje cyfrowe pieniądze w dowolne miejsce na świecie. W rzeczywistości przesyłanie pieniędzy za pomocą Bitcoin staje się całkiem logiczne ze względu na zasady pobierania opłat stosowane przez banki za przelewy.

Kiedy byliśmy 5 lat temu, liczba firm, które akceptowały płatności za pomocą Bitcoin, przekroczyła 100 000. W rzeczywistości niektóre z tych firm znamy bardzo dobrze. Giganci technologiczni, tacy jak PayPal, Microsoft, Dell, Zynga, należą do firm, które akceptują Bitcoin. W dzisiejszych czasach są nawet kawiarnie i podobne miejsca, które otrzymują płatności za pomocą Bitcoin.

Co to jest Altcoin?

Czym jest Altcoin w naszym artykule w Przewodniku po Bitcoinach? Nie przejdzie bez odpowiedzi na pytanie. Monety kryptograficzne, które mają inne struktury algorytmów niż Bitcoin, nazywane są „Monetami alternatywnymi”. Innymi słowy, wszystkie kryptowaluty poza Bitcoinem możemy nazwać „altcoinami”. Ze względu na swoje skrócenie przyjął nazwę Altcoin. Istnieją tysiące altcoinów, ale prawie żaden z nich nie osiągnął poziomu cenowego Bitcoina. Oczywiście brak możliwości osiągnięcia poziomu Bitcoin nie oznacza, że ​​te cyfrowe waluty są bezwartościowe. Ponadto, zgodnie z uzyskanymi przez nas danymi, do 3 czerwca 2020 roku na rynku jest 5537 walut cyfrowych.

Dlaczego więc potrzebny był altcoin? Można powiedzieć, że energia wydana na produkcję bitcoinów, rosnące trudności i koszt bitcoina spowodowały pojawienie się tych monet. Ponadto te alternatywne monety mają inne struktury algorytmów niż Bitcoin. Ponieważ Bitcoin był oferowany całemu światu z otwartym kodem źródłowym, te altcoiny również skorzystały z Bitcoin, gdy się pojawiły.

Pierwszą cyfrową walutą, którą możemy nazwać Altcoin, jest Namecoin. Podobnie jak Bitcon, Namecoin ma limit generacji wynoszący 21 milionów. Kolejnym dostępnym na rynku altcoinem jest Litecoin. Limit produkcji Litecoina wynosi 84 miliony.

Co to jest Bitcoin Mining? Jak to jest zrobione?

Istnieją 3 sposoby na posiadanie Bitcoina. Jednym z nich jest wydobywanie bitcoinów. Pozostałe dwa to rejestracja na giełdzie Bitcoin lub akceptacja Bitcoin w wyniku jakiejkolwiek usługi. > Jak otworzyć konto Bitcoin?

Część, o której będziemy mówić w naszym artykule w Przewodniku po Bitcoinach, będzie dotyczyła wydobywania bitcoinów. Więc co to jest wydobywanie bitcoinów? Produkcja bitcoinów z mocą obliczeniową urządzeń elektronicznych (takich jak komputery, urządzenia do wydobywania bitcoinów) nazywa się wydobywaniem bitcoinów. Drugie pytanie brzmi: jak odbywa się wydobywanie bitcoinów? Można powiedzieć, że wydobywanie Bitcoinów jest trudniejsze niż w przeszłości. Ponieważ tworząc Bitcoin, Satoshi Nakamoto stworzył system, w którym im większy udział w wydobyciu, tym trudniejsza będzie trudność wydobycia. Zwiększenie udziału w wydobywaniu bitcoinów oznacza również zwiększenie bezpieczeństwa sieci Bitcoin. Im więcej ludzi wydobywa Bitcoin, tym bezpieczniejszy będzie Bitcoin. Możesz myśleć o Bitcoinie jako złocie. Podobnie jak złoto, istnieje limit w Bitcoinie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat wydobywania bitcoinów,możemy spojrzeć na nasze inne artykuły.

Gdzie można kupować i sprzedawać bitcoiny?

Jak powiedzieliśmy powyżej, możesz użyć Bitcoin jako narzędzia inwestycyjnego. Możesz osiągnąć zysk, koncentrując się na natychmiastowych ruchach i handlu, lub możesz zarobić, posiadając Bitcoin w dłuższej perspektywie. Pamiętaj jednak, że możesz ponieść tyle strat, ile możesz osiągnąć. Złoto, dolar, akcje itd. Tak jak istnieje giełda z instrumentami inwestycyjnymi, tak Bitcoin ma również giełdy. Tak, w tym momencie odpowiedź na pytanie, jak kupić bitcoiny, leży. Podsumowując. Rejestrując się na jednej z zaufanych giełd Bitcoin, musisz zweryfikować swój profil członkowski. Zostaniesz poproszony o dodanie pieniędzy do swojego konta wymiany.

Możesz otworzyć członkostwo na giełdach wymienionych poniżej. Jednak gdy tylko otworzysz członkostwo, nie możesz dokonywać transakcji. Po utworzeniu konta musisz uzyskać potwierdzenie. W tym celu strony proszą Cię o podanie informacji w postaci danych osobowych, faktur lub danych adresowych. Następnie przechodzisz do fazy zatwierdzania swojego konta.

Przygotowana przez nas lista zawiera tureckie giełdy Bitcoin oraz zagraniczne giełdy Bitcoin. Minimalna kwota pieniędzy i inne instrukcje handlowe potrzebne do inwestowania na giełdzie w Turcji mogą się różnić.

Ponadto każda osoba zarejestrowana w Bitcoin nie musi kupować 1 BTC. To może się zmienić zgodnie z Twoimi życzeniami. Pamiętaj, jeśli chcesz, możesz kupić 10 tysięcy lirów Bitcoin, jeśli chcesz.

Giełdy Bitcoin, którymi możesz handlować i używać za granicą

Binance

Bittrex

Cex.io

Poloniex

Bitfinex

Coinbase

Kraken

Jak otworzyć konto Bitcoin?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Bitcoinie, jest „Jak otworzyć konto Bitcoin?” Prawdę mówiąc, konto w formie konta Bitcoin niestety nie istnieje. To, co ludzie nazywają kontami Bitcoin, to giełdy, na których ludzie kupują i sprzedają swoje cyfrowe pieniądze za pośrednictwem giełd Bitcoin. Z tego powodu konta, które otwierasz z wyżej wymienionych giełd Bitcoin, można uznać za konta Bitcoin.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy