Co z Polakami w NA WYSPACH po Brexicie. Polacy przy Szkocji

Brexit: Szkocja chce niepodległości, także dla zamieszkujących tam Polaków

- Szkocja jest szczęśliwa, mogąc stać się domem dla wielu ludzi z Polski i niesłychanie cenimy sobie ich wkład po nasze społeczeństwo - twierdzi Alasdair Allan, szkocki minister ds. europejskich. Dodaje, iż jego rząd wciąż nie uzyskuje z Londynu riposty na temat przyszłości imigrantów według Brexicie.

Jak dodał, 62 proc. Szkotów zagłosowało w ubiegłorocznym referendum zbytnio pozostaniem w Unii Europejskiej i planowane wyjście Obszernej Brytanii ze Wspólnoty jest się wbrew ich decyzji. Wielu z ponad 85 tys. Polaków mieszkających w Szkocji kontaktowało się wraz z rządem szkockim, zadając zapytania dotyczące niepewności ich przyszłości w kraju po opuszczeniu Ue, a także na temat to, czy powinni stosować o brytyjskie obywatelstwo.

W ubiegły poniedziałek szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon zapowiedziała, że jej rząd rozpocznie prace nad kolejnym referendum ws. niepodległości, do odwiedzenia którego miałoby dojść pod koniec 2018 lub na wiosnę 2019 roku. Dyskusja w parlamencie regionalnym przy Edynburgu w tej kwestii rozpocznie się we wtorek; głosowanie nad formalnym wnioskiem odbędzie się w środę wieczorem.

Premier Gb Theresa May i jej współpracownicy zapowiedzieli już jednakże, że nie zgodzą się na drugie głosowanie, "bo to nie jest stosowny moment".

Tagi: Brexit Wielka Brytania Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie