Najlepsze konto demat dla NRI

17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Wielu moich przyjaciół i krewnych mieszka za granicą. Niektórzy osiedlają się tam na stałe i nie mają pojęcia o powrocie do Indii.

Jednak niewielu jest tam, aby zarabiać pieniądze i wracać. Szukają różnych opcji inwestycyjnych w Indiach. Ten artykuł jest przeznaczony dla osób poszukujących najlepszego konta demat dla NRI do inwestowania na indyjskiej giełdzie.

Gospodarka Indii kwitnie i nie chcą przegapić pociągu. Ze względu na nieprawidłowości w sektorze nieruchomości preferują rynki regulowane, takie jak giełda.

Ale zanim przejdziemy do listy najważniejszych rachunków demat NRI, wyjaśnijmy kilka terminów.

Kto jest uważany za Indianina niebędącego rezydentem (NRI)?

Łatwiej będzie zrozumieć, kto jest NRI, jeśli zrozumiemy, kto jest traktowany jako mieszkaniec Indian.

Osoba jest uważana za rezydenta Indianina, jeśli przebywa w Indiach przez 182 dni lub dłużej.

W związku z tym, jeśli osoba wyprowadziła się z Indii z paszportem indyjskim na 182 dni lub dłużej, będzie uważana za Indianina niebędącego rezydentem (NRI).

Chociaż podałem uproszczoną wersję definicji NRI, ponieważ ten artykuł nie dotyczy samego statusu NRI. Napiszę osobny wpis dotyczący klasyfikacji NRI itp.

Czy NRI mogą otworzyć konto Demat i handlować na indyjskich giełdach papierów wartościowych?

Tak, NRI mogą otworzyć konto demat i handlować na indyjskiej giełdzie. W tym celu muszą mieć rachunki bankowe NRE lub NRO. Jednak NRI nie mogą handlować segmentami walutowymi i towarowymi. Nie mogą również handlować w ciągu dnia w segmentach kapitałowych.

Konto demat NRI przez konto NRE (nierezydent zewnętrzny):NRE to konto bankowe, za pośrednictwem którego wszelkie środki zarobione za granicą można bez żadnych ograniczeń przenieść do Indii iz powrotem. Odsetki zarobione na koncie NRE mogą również podlegać repatriacji.

Jeśli masz konto NRE, możesz handlować / inwestować tylko w segment akcji. W tym celu również musisz przejść przez trasę PIS (Portfolio Investment Scheme).

Musisz dostarczyć zezwolenie PIS z wyznaczonego banku. Ten list i inne osobiste dokumenty potwierdzające, takie jak PAN itp., Muszą być poświadczone przez ambasadę Indii w kraju, w którym mieszkasz.

Wszystkie te ograniczenia wynikają z pewnych przypadków manipulacji rynkowych zaobserwowanych w 2008 r., Kiedy to powiedziano, że zagraniczny inwestor instytucjonalny (FII) wykorzystywał środki z NRI do manipulowania rynkiem.

Konto demat NRI za pośrednictwem konta NRO (zwykłego nierezydenta):Konto NRO to nic innego jak zwykłe konto oszczędnościowe. Ludzie używają ich do deponowania dochodów z Indii, takich jak czynsze, dywidendy itp.

Na Koncie NRO możesz repatriować maksymalnie milion USD w ciągu roku finansowego.

Nie ma wymogu PIS do handlu na giełdzie indyjskiej. W przypadku rachunku NRO można nawet handlować segmentami Future i Options (F&O).

Jakie dokumenty są potrzebne do założenia Konta Dematycznego NRI?

Do założenia konta Demat NRI wymagane są następujące dokumenty:

 • Ważny indyjski paszport (w przypadku posiadania zagranicznego paszportu należy podać miejsce urodzenia w Indiach)
 • Kopia wizyKarta PANZdjęcie paszportoweAnulowany czek na rachunku NRE lub NRODowód posiadania odpowiednich rachunków bankowych i depozytowychDowód adresu zagranicznego (rachunki za media, prawo jazdy, wyciąg bankowy itp.)

  Więcej artykułów o koncie Demat

  Najlepsze konto Demat dla NRI – Najlepsi maklerzy giełdowi dla NRI

  Napisałem szczegółowy artykuł na temat najlepszych dostawców kont demat dla Hindusów, ale niestety jest bardzo niewielu maklerów giełdowych, których uważam za dobrych dla NRI.

  Teraz, po zrozumieniu podstaw konta demat NRI, zobaczmy, którzy maklerzy giełdowi w Indiach oferują najlepsze konto demat dla NRI.

  Oto lista 5 najlepszych kont demat NRI

  • 1. Konto demonstracyjne Zerodha NRI
  • 2. Konto demat Sharekhan NRI3. Konto Demat Prostocks NRI4. Rachunek Demat Kotak Securities PIB5. Konto demonstracyjne IIFL NRI# 1 Zerodha

   Zerodha zawsze jest na szczycie mojej listy. Mam też u nich swoje konto i handluję za jego pomocą.

   Zerodha jest dobrze znana z usług NRI. Mają dedykowany zespół powołany wyłącznie do obsługi klientów NRI i zapewniają wszelką wymaganą pomoc. Stąd konto demat z Zerodha jest uważane za najlepsze konto demat dla PIB.

   Dla mieszkańców Indii. pośrednictwo wynosi 20 Rs / zrealizowane zlecenie.

   W przypadku wszystkich inwestycji pośrednictwo wynosi zero (tak, jeśli kupisz i nie sprzedasz tego samego dnia, broker wynosi zero)

   Ale w przypadku NRI jest wiele innych formalności do załatwienia, dlatego pośrednictwo jest wyższe w porównaniu z mieszkańcami Indii.

   W przypadku PIB jest to 200 Rs / wykonane zlecenie. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy kupujesz akcje o wartości 1000 rupii, czy o wartości 1 crore, maksymalna opłata wynosi 200 rupii.

   Uważam, że nawet przy tej wyższej opłacie jest ona nominalna w porównaniu z innymi tradycyjnymi brokerami, takimi jak Sharekhan i Angel Broking.

   Na przykład, jeśli kupisz akcje o wartości 10 j.p., pośrednictwo z Zerodha kosztuje 200 rupii. Jednak z Sharekhanem, który pobiera 0,1% całkowitej wartości, byłoby to 0,1% XRs10 lakh, czyli Rs1000. Jeśli handlujesz wyższym wolumenem, nadal wzrośnie.

   Możesz przeczytać pełne informacje tutaj w Zerodha Review.

   Niektóre z najważniejszych cech konta Demat Zerodha NRI to:

   • Zerodha współpracuje z bankiem Axis, HDFC i bankiem Yes dla konta NRE. Jeśli więc planujesz mieć PIS, powinieneś mieć konto w którymkolwiek z tych banków
   • Nie ma ograniczeń dla kont NROOferuje KITE – najlepszą platformę handlową w Indiach ZA DARMOBiurko Zerodha NRI: Zerodha ma dedykowane biurko dla klientów NRI. Wypełnij poniższy formularz, a zespół sprzedaży NRI skontaktuje się z Tobą i zajmie się resztą procesu.

    # 2 Sharekhan

    Sharekhan jest trzecim największym maklerem giełdowym w Indiach po Zerodha i ICICI Direct.

    Istotne cechy konta demat Sharekhan NRI to:

    • Zintegrowane konto bankowe zatwierdzone przez RBI w banku HDFC
    • Raporty z badań i rekomendacjeŚledzenie portfela i bezpieczne transakcjeSprawdź szczegółową recenzję Sharekhan tutaj.

     # 3 Prostocks

     Prostocks to makler giełdowy z siedzibą w Bombaju, oferujący konto NRI Demat.

     Ich opłaty są bardzo konkurencyjne i wynoszą 100 Rs / wykonane zlecenie. Jednak nie są tak dobrze znani jak Zerodha

     Przeczytaj pełne informacje na ich temat tutaj w recenzji Prostocks.

     Inne istotne cechy konta demat Prostocks NRI to:

     • Zerowe opłaty za konto demat i konto handlowe
     • Brak rocznych opłat za konserwację (AMC), jednak musisz wpłacić jednorazowy zwrotny depozyt w wysokości 1000 RsOnline KYC# 4 Kotak Securities

      Kotak Securities jest oddziałem maklerskim Kotak Mahindra Bank.

      Ponieważ jest to konto demat połączone z bankiem, transfer środków między kontem bankowym a kontem handlowym staje się płynny. Jednak ich opłaty maklerskie są bardzo wysokie w porównaniu do brokerów dyskontowych, takich jak Zerodha i Prostocks.

      Inne istotne cechy rachunku demat Kotak Securities NRI to:

      • Transfer środków można wykonać za pośrednictwem Kotak Bank Netbanking Gateway
      • Inwestowanie w IPO, instrumenty pochodne i obligacje stają się łatwiejszeDostarczają raport z badań i zalecenia# 5 IIFL

       India Infoline Financial Limited (IIFL) jest jednym z uznanych brokerów giełdowych oferujących pełną obsługę w Indiach.

       Są w branży maklerskiej od ponad 3 dekad

       Inne istotne cechy konta demat IIFL NRI to:

       • Otwórz konto poprzez weryfikację wideo
       • Szeroka gama produktów inwestycyjnychDedykowany menedżer ds. RelacjiBest NRI Demat Account – Final Thoughts

        Możesz mieć jednocześnie trasę NRE i NRO, aby inwestować na indyjskiej giełdzie. Upewnij się jednak, że masz do czynienia tylko z renomowanymi maklerami akcji. Niektórzy brokerzy nie mają nawet pojęcia o kwestiach związanych z NRI.

        Jeśli wyprowadzasz się z Indii na zlecenie na miejscu na 6 miesięcy lub dłużej, zamień swoje konto oszczędnościowe na konto NRO, a następnie połącz je z kontem demat.

        Z mojego doświadczenia wynika, że ​​brokerzy pozabankowi zwykle zapewniają dobrą obsługę, ponieważ ich głównym przedmiotem działalności jest broker.

        Na koniec, jeśli znajdziesz inne konta demat Best NRI do umieszczenia na tej liście, daj mi znać w komentarzach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy