Gra o tron - jak po zakończeniu serialu?

Powstanie nowy serial George’a R. R. Martina, twórcy "Gry o tron"

Dobra informacja dla fanów "Gry of tron", George R. R. Martin pracuje nad serialem telewizyjnym opartym na serii jego książek pod tytułem "Dzikie karty". Martin wydał w sobotę oświadczenie dzięki swoim blogu, potwierdzając, iż firma producencka Universal Cable Productions (odpowiedzialna m. in za serial "Mr. Robot") nabyła prawa do ekranizacji antologii:

Mamy doskonałe wiadomości dla wszystkich miłośników "Dzikich kart". Universal Cable Productions (UCP) nabyła oczywiście prawa do adaptacji naszego własnego dzieła z serii "Dzikie karty". Prace rozpoczną się natychmiast i mamy wiarę, że powieść będzie 1 z cyklu serii.

W związku z wyłączną umową Martina z HBO autor nie będzie mógł podjąć się realizacji serialu. Nadzór nad wytwarzaniem powierzono Melindzie Snodgrass i Gregor'emu Noveckowi.

"Dzikie karty" to zbiór opowiadań napisanych przez różnych autorów, w tym również Martina. Cykl powieści ukazał się pod jego nazwiskiem, zaczynając od 1987 roku.

Pierwszy tom o tym samym tytule opowiada o losach świata, kiedy we wrześniu 1946 roku Manhattan opanował obcy wirus, który to zaczął się szybko rozprzestrzeniać. Większość zakażonych jednostek zmarło natychmiast, a wielu innych uległo deformacjom. Ci, którzy przetrwali, zostali obdarzeni nadzwyczajnymi mocami, ale glob nigdy nie był w tej chwili taki sam.

Jak informuje magazyn "Variety", Martin opisuje projekt jako "szereg zazębiających się nawzajem powieści, komiksów i gier, ale przede wszystkim jest wówczas wszechświat, różnorodny i piękny jak świat Marvela z bardzo licznymi postaciami".

Martin wyraził nadzieję, że chciałby, aby seria narodziła się na ekranach w ciągu roku lub dwóch lat. To bardzo porządna wiadomość dla fanów "Gry o Tron", gdyż HBO ogłosiło, że serial będzie miał jeszcze kolejne dwa sezony, które zakończą się w 2018.

Tagi: Gra o tron seriale Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie