KORZYŚCI BANKU ZIONÓW Z POWIĄZANIA Z KOŚCIOŁEM

17 lutego 2021
Category: Całym Świecie

Udostępnij tę historię

 • Udostępnij to na Facebooku
 • Udostępnij to na Twitterze
Udostępnij Wszystkie opcje udostępniania dla: ZION BANK KORZYŚCI Z POWIĄZANIA Z KOŚCIOŁEMKieszeń

 • E-mail
 • Kościół Mormonów sprzedał Zions First National Bank w 1960 roku, ale relacje między nimi pozostają tak bliskie, że wielu ludzi w Utah uważa, że ​​kościół nadal jest jego właścicielem.

  To dobrze dla Zions, ponieważ Utah to ponad dwie trzecie mormonów. Prezes banku i większościowy akcjonariusz, Roy W. Simmons, czerpie zyski ze stosunków ze swoim kościołem, ale nie powie, w jakim stopniu.

  Wydaje się jednak, że kościół jest bardziej „partnerem niż „klientem, według Republiki Arizony, a związek ten ilustruje klanowy sposób, w jaki Kościół prowadzi interesy.

  74-letni Simmons, wieloletni mormon, kupił od swojego kościoła pakiet kontrolny Syjonów 30 lat temu; kupił radiostację z kościoła 13 lat temu; jest partnerem kościoła w biznesie komunikacji satelitarnej; i przez 20 lat zasiadał w radzie dyrektorów należącej do kościoła Beneficial Life Insurance Co.

  Tymczasem najwyżsi liderzy Kościoła LDS stanowią 25 procent rady dyrektorów banku.

  Bank Simmonsa, drugi co do wielkości w stanie po First Security Bank, jest jedynym bankiem w Utah, który obsługuje elektroniczne przelewy pieniężne w wysokości milionów dolarów dla dużej liczby 44 000 misjonarzy mormonów na całym świecie.

  Zions ma również rachunki czekowe wielu okręgów kościelnych w Stanach Zjednoczonych.

  Hugh Hintze, 79-letni mormon od wielu lat, jest zgorzkniały związkiem swojego kościoła z bankiem.

  Hintze twierdził w amerykańskim sądzie upadłościowym, że jego wiara w kościół doprowadziła go do oszukania przez funkcjonariuszy Zions Bank, którzy przekonali go i innych partnerów do przejęcia firmy leasingowej, w tym 700 000 dolarów długu należnego Zions.

  „Wierzyłem w to, co powiedzieli mi o biznesie – powiedział Hintze. – Pomyślałem, jak mogę się pomylić z pięcioma apostołami na ich tablicy?

  Jednak firma szybko upadła, zmuszając Hintze do osobistego bankructwa. Urzędnicy bankowi zaprzeczyli jakiejkolwiek odpowiedzialności za problemy Hintze.

  Omawiając sytuację na krótko przed ogłoszoną przez sąd aukcją jego osobistych rzeczy, Hintze powiedział: „Pięciu z 12 (apostołów) zasiada w zarządzie tego banku. milion LDS?

  Simmons był niejasny podczas wywiadu wyjaśniającego rolę przywódców kościelnych w zarządzie banku.

  „Robią to, co każdy reżyser – powiedział. „Chodzą na zebrania… przeglądają zasady.

  Simmons przyznał, że opinia publiczna postrzega Syjon jako bank kościoła, ale powiedział, że bank nie ma wyłącznych relacji.

  „Prowadzą interesy z wieloma bankami, w tym z naszym – powiedział.

  Kościół nie dyskutuje, z którymi bankami prowadzi interesy.

  Jednak J. Alan Blodgett, były dyrektor finansowy kościoła, powiedział Simmonsowi, że „daj mi znać, że kocha interesy (kościoła) i zamierza zrobić wszystko, co w jego mocy, aby je zdobyć.

  „Czasami kościół potrzebował partnerów, ponieważ czasami istniały szczególne powody, dla których kościół nie mógł zrobić pewnych rzeczy – powiedział Blodgett. – Zawsze uważałem, że Roy był… kimś, komu można zaufać i któremu można ufać.

  Simmons i wspólnik, nieżyjący już Leland Flint, kupili 57-procentowy udział kościoła w Zions Bank w 1960 roku. Simmons powiedział The Republic, że nie pamięta, jak doszło do transakcji.

  „W końcu to było 30 lat temu – powiedział.

  W 1977 roku Simmons kupił inną firmę kościelną, radio KSL-FM w Salt Lake City, kiedy kościół zdecydował się sprzedać go, aby kupić stację radiową w Dallas.

  Simmons zmienił litery wywoławcze stacji na KSFI-FM (co oznacza jego holding, Simmons Family Inc.). Łatwa w słuchaniu stacja muzyczna jest jedną z najlepiej ocenianych stacji w Salt Lake City.

  Następnie, trzy lata temu, Simmons i kościół, za pośrednictwem kościelnej firmy nadawczej Bonneville International, zawarli partnerstwo w celu zakupu czasu satelitarnego, aby transmitować programy Kościoła Mormonów do 3000 okręgów w Ameryce Północnej i Środkowej.

  To partnerstwo, Simmons Satellite Inc., przekształciło się w Keystone Communications w sierpniu 1989 roku wraz z rozszerzeniem możliwości biznesowych i dodaniem kilku partnerów. Rodzina Simmons i kościół mają po jednej trzeciej udziałów w firmie. Pozostali inwestorzy są właścicielami pozostałej jednej trzeciej. Syn Simmonsa, David, jest prezesem Keystone.

  Keystone, który w zeszłym roku zarobił 25 milionów dolarów, ma teraz umowy na nadawanie satelitarne z wieloma firmami, organizacjami sportowymi i firmami informacyjnymi, w tym z 20 zespołami National Basketball Association, Reuter News Service, japońską stacją telewizyjną, ABC, CBS, NBC, Cable News Network i katolicka sieć telewizyjna.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy