Kiedy ubezpieczyciel odrzuca pożyczkę?

17 lutego 2021
Category: Twoja Ocena

Czy banki sprawdzają zwyczaje wydawania kredytów hipotecznych?

Wybrałeś żądany dom, złożyłeś wniosek o kredyt hipoteczny i dostarczyłeś dokumenty potwierdzające. Teraz twój los spoczywa w rękach ubezpieczyciela. To ta osoba zdecyduje, czy Twoja pożyczka zostanie zatwierdzona, czy też nie. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę różne czynniki przy podejmowaniu ostatecznych decyzji, a wiedza, które z nich spowodują odrzucenie pożyczki, może pomóc zwiększyć szanse na zatwierdzenie.

Gwarant może odrzucić pożyczkę, jeśli masz niską zdolność kredytową, nie spełniasz wymogów dochodowych, brakuje Ci rezerw gotówkowych lub masz wysoki stosunek wartości kredytu do wartości nieruchomości.

Rola Underwriter

Po otrzymaniu i przetworzeniu wniosku o pożyczkę na zakup domu, przechodzi on do biurka gwaranta. Gwarant jest odpowiedzialny za ocenę, czy ryzyko finansowe dla pożyczkodawcy jest akceptowalne. Dochód, kredyt, rezerwy gotówkowe i sama nieruchomość to cztery najważniejsze kryteria, które subemitent będzie badał w celu ustalenia, czy powinien zatwierdzić pożyczkę. Jeśli wszystko się sprawdzi, pożyczka zostanie warunkowo zatwierdzona.

Oceny kredytowe

Twoja ocena kredytowa i historia odgrywają ważną rolę w procesie ubezpieczania. Według Lending Tree do zatwierdzenia tradycyjnej pożyczki hipotecznej wymagana jest minimalna ocena kredytowa 620, chociaż niższe oceny mogą kwalifikować się do rządowych programów hipotecznych. Nawet jeśli masz wysoką zdolność kredytową, skazy w Twojej historii, takie jak miniona krótka sprzedaż, mogą zmniejszyć Twoje szanse. Jeśli Twoja zdolność kredytowa lub historia nie są nienaganne, najlepiej z wyprzedzeniem przygotować wyjaśnienie wszelkich problemów, poprawić błędy oraz naprawić i zaległości. Niezastosowanie się do tego może spowodować, że gwarant odrzuci Twoją pożyczkę.

Wymagania dotyczące dochodów

Jeśli chodzi o dochody, ubezpieczyciele będą starali się sprawdzić, czy zarabiasz wystarczająco dużo, aby wygodnie spłacać kredyt hipoteczny każdego miesiąca. Bankrate mówi, że koszty mieszkania nie powinny generalnie przekraczać 28 procent dochodu brutto. Brak odpowiedniego udokumentowania dochodów jest jednym z najczęstszych powodów odrzucania pożyczek. Ubezpieczyciele wymagają dokumentacji podatkowej w celu potwierdzenia Twoich roszczeń o dochód. Luki w zatrudnieniu i częste zmiany pracy są również złymi sygnałami dla ubezpieczyciela.

Rezerwy gotówkowe i koszty zamknięcia

Brak jakichkolwiek rezerw gotówkowych również będzie się liczył w trakcie procesu gwarantowania. Posiadanie wystarczającej ilości gotówki, aby przetrwać rok lub dłużej, może służyć jako czynnik kompensacyjny, jeśli Twoja aplikacja jest słaba w innych obszarach. Innym problemem, który możesz napotkać, jest to, że nie możesz udokumentować źródła swoich rezerw gotówkowych, zaliczki lub kosztów zamknięcia. Pożyczkodawca będzie musiał zweryfikować źródło twoich środków i jak długo znajdują się one na twoim koncie bankowym, lub możesz odmówić pożyczki, jeśli nie możesz dostarczyć tych dokumentów.

Wartość nieruchomości

Wysoki stosunek wartości kredytu do wartości może oznaczać kłopoty z wnioskiem o pożyczkę. Im wyższy wskaźnik, tym większe ryzyko podejmuje pożyczkodawca w przypadku niespłacenia pożyczki. Współczynnik wartości kredytu do wartości wynoszący 80% lub mniej będzie działał na Twoją korzyść u ubezpieczyciela. Rzeczoznawca bankowy może obniżyć prawdziwą wartość domu, co może zwiększyć stosunek wartości kredytu do wartości domu. Aby się zabezpieczyć, nalegaj, aby pożyczkodawca zatrudnił licencjonowanego profesjonalnego rzeczoznawcę do przeprowadzenia fizycznej inspekcji nieruchomości.

Ostateczna decyzja

Ubezpieczyciel oprze swoją decyzję przede wszystkim na tych czterech czynnikach. Pomijając brak dokumentacji, niewielka słabość w jednej tylko kategorii prawdopodobnie nie wystarczy, aby gwarant mógł odrzucić pożyczkę, jeśli inne obszary są mocne. Posiadanie pozytywnych aspektów wniosku, które przeważają nad potencjalnymi negatywami, może pomóc subskrybentowi skłaniać się do zatwierdzenia. Takie czynniki kompensujące obejmują stosunek wartości kredytu do wartości poniżej 80 procent, zaliczkę większą niż 20 procent, ponad 12-miesięczne rezerwy gotówkowe i wysoką ocenę kredytową powyżej 740.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy