Jaka jest najlepsza pora dnia na zakup Bitcoinów?

17 lutego 2021
Category: Możesz Sobie

Handel bitcoinami jest teraz najbardziej potrzebną umiejętnością w ustawieniach finansowych. Znajomość odpowiedniego czasu na złożenie oferty kupna lub sprzedaży jest ważna dla osiągnięcia zysków jako handlowiec kryptowalutowy. Znajomość analizy technicznej również nie jest złym pomysłem. Wcześniej inwestycje finansowe nie obejmowały kryptowalut. Ale teraz, kiedy już to robią, każdy chce wiedzieć, kiedy najlepiej kupić Bitcoin.

Ponieważ zdecydowałeś się również zdywersyfikować swoją inwestycję w Bitcoin (zobacz naszą opinię na temat 10 najbardziej niedoszacowanych kryptowalut), praktycznie kupujesz walutę taką jak funty i euro. Istnieją jednak pewne strategie, które należy zastosować, zanim będzie można zainwestować w kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Aby osiągać zyski, musisz znać najlepszą porę dnia na zakup Bitcoina io tym jest ten artykuł.

Najlepszy czas na zakup bitcoinów według analityka ekonomicznego:

Eksperci ekonomiczni z prestiżowego Uniwersytetu Yale wymyślili metodę przewidywania ceny bitcoinów zgodnie z przeszłymi wzorcami i zachowaniami BTC. Yukun Liu i Aleh Tsyvinski przeanalizowali siedem lat wartości pieniężnej BTC, aby dowiedzieć się, który predyktor można wykorzystać do ustalenia zbliżającej się ceny BTC.

Ich odkrycie, opublikowane w National Bureau of Economic Research, dowodzi, że kryptowaluta różni się całkowicie od akcji, akcji, walut i innych towarów pieniężnych pod względem elementów wpływających na ich postęp na rynku

„W przeciwieństwie do tego pokazujemy, że zwroty z kryptowaluty można przewidzieć na podstawie czynników specyficznych dla rynków kryptowalut – zauważono w raporcie.

„W szczególności ustalamy, że istnieje silny efekt pędu w szeregach czasowych i że środki proxy do uwagi inwestorów silnie prognozują zwroty z kryptowalut.

Zgodnie z ich metodą przewidywania, kupujący powinien inwestować tylko wtedy, gdy wartość BTC wzrośnie o ponad 20% w poprzednim tygodniu. Ponieważ, jeśli Bitcoin dobrze sobie radzi, jest to zazwyczaj krótkoterminowe. Chociaż nie udzielili odpowiedzi na to pytanie, większość traderów zapytałaby: „czy powinienem kupować bitcoiny, gdy jest niski? Większość handlowców chciałaby kupować, gdy jest niska.

W którym dniu tygodnia najlepiej kupować Bitcoiny?

Aby inwestor mógł ustalić najlepszy dzień tygodnia na zakup bitcoinów, musi zbadać ruch bitcoinów za pomocą strony takiej jak coinmarketcap, aby ocenić dokładny dzień tygodnia z każdej linii, a następnie obliczyć cenę BTC dla każdego dnia tygodnia przy użyciu ruchu zależnego od trendu (TDM).

Więc powiedzmy, że trader pyta, czy bitcoin rośnie w weekendy? Dowiedzieć się może jedynie analizując dane historyczne rynku bitcoinów. Jednym ze sposobów jest użycie „ruchu cen zależnego od trendów. Zazwyczaj cena bitcoinów jest najniższa w piątek, a najwyższa w poniedziałek podczas trendów spadkowych. W sytuacji wzrostu, Bitcoin jest najwyższy w sobotę, a najniższy zwykle w poniedziałek. Jeśli więc chcesz kupić bitcoiny i nie znasz najlepszego dnia tygodnia, skorzystaj z analizy TDM. Możesz więc kupić na początku tygodnia podczas trendu wzrostowego lub sprzedać pod koniec tygodnia w okresie spowolnienia, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że uzyskasz najlepszą cenę.

O której porze dnia najlepiej kupić bitcoiny?

Trudno jest odpowiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na zakup bitcoinów, ale możemy spróbować. Ze względu na zmienny charakter kryptowaluty; co oznacza, że ​​cena może drastycznie wzrosnąć, a także spaść w krótkim czasie. Zaleca się korzystanie z narzędzi do alertów kryptograficznych, aby ustawić powiadomienie o ruchu cen. Pomoże Ci to uzyskać najlepszą cenę zakupu bitcoinów. Ponadto najlepsza pora dnia na zakup bitcoinów to także najlepsza pora dnia na sprzedaż bitcoinów. Dzieje się tak, ponieważ jeśli kupujesz, to ktoś sprzedaje!

Jako inwestor powinieneś skupić się na długoterminowych wynikach cen, a nie na zwykłym krótkoterminowym sposobie myślenia. Jest to niezdrowe zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej inwestycji w ogóle. Użytkownicy kryptowalut nie przejmują się głównie krótkoterminowymi zyskami, a każdy, kto chce zainwestować w bitcoiny, powinien zrobić podobnie. Bitcoin nie powinien być postrzegany z nastawieniem na szybkie wzbogacenie się.

Czy powinienem kupować Bitcoin, gdy jest niski?

Cudowną zasadą, której przestrzega większość inwestorów przed zainwestowaniem w bitcoiny, jest: kupuj tanio, sprzedawaj drogo lub nigdy nie sprzedawaj. Idealnym punktem wejścia do bitcoin jest kupowanie niskich stawek, a aby to zrobić, musisz zrozumieć pojęcie zwarcia.

„Skrócenie to termin używany w obrocie finansowym do opisania procesu otwierania pozycji, która staje się zyskowna wraz ze spadkiem ceny aktywów bazowych, przy czym całkowita rentowność transakcji jest proporcjonalna do wielkości spadku ceny.

Tak więc, kiedy inwestor spodziewa się wzrostu ceny towaru lub aktywów, kupuje i sprzedaje z zyskiem, gdy aktualna cena jest wyższa niż cena zakupu. Ale aby móc odróżnić kierunek wejścia i wyjścia, musisz mieć zrozumienie analizy technicznej.

W jaki sposób analiza techniczna może pomóc w określeniu, kiedy kupić bitcoiny

Analiza techniczna jest szeroko wykorzystywana w aspekcie handlu, a także do podejmowania głębokich decyzji inwestycyjnych. Rozumiejąc TA, możesz lepiej zrozumieć sygnały trendu wzrostowego i spadkowego na bitcoinie, co sprawi, że będziesz lepszym decydentem, jeśli chodzi o handel bitcoinami. Na przykład, możesz kupić bitcoiny, gdy cena osiągnie solidne wsparcie lub sprzedać, gdy cena osiągnie poziom oporu.

Według Investopedii „Wsparcie A odnosi się do poziomu ceny, przy którym składnik aktywów nie spada poniżej przez pewien okres czasu, natomiast poziom oporu jest punktem cenowym, w którym wzrost ceny składnika aktywów jest zatrzymywany przez pojawienie się rosnącego liczba sprzedawców, którzy chcą sprzedawać po tej cenie .

Nie daj się przekręcić, nawet przy wystarczającej analizie technicznej nie znajdziesz nieskazitelnego punktu wejścia i wyjścia. Istotnym sposobem jest bycie sprytnym i przestrzeganie planu, który przedstawiłeś przed rozpoczęciem handlu. (zawsze miej plan układu przed transakcją. Na przykład, chcesz kupić bitcoiny za 8000 USD i sprzedać za 9000 USD) Możesz kupić bitcoiny, gdy rośnie w górę, sprzedawać z zyskiem i nadal będzie rosnąć nawet po sprzedaży na zewnątrz. To dobrze – już osiągnąłeś swój zysk. Nie bądź chciwy, idź dalej.

Wskaźniki handlowe to kolejne świetne narzędzie, które może pomóc w znalezieniu punktów wejścia i wyjścia. Mamy kilka narzędzi, z których mogą korzystać inwestorzy i handlowcy, począwszy od wskaźnika Fibonacciego, punktów obrotu i różnych innych wskaźników arytmetycznych.

Czy powinienem sprzedawać drogo?

Ogólnie rzecz biorąc, łatwiej jest wiedzieć, kiedy kupić, niż sprzedać. Każdy inwestor musi mieć wyraźny punkt wyjścia. Będziesz musiał użyć tego punktu wyjścia, aby określić, kiedy zamknąć transakcję, aby zyskać, a także wiedzieć, kiedy inwestycja poszła nie tak. Najtrudniejszą częścią jest określenie tych poziomów dla każdej transakcji. Na początku każdej transakcji powinieneś znać swoje cele niezależnie od kierunku. Prosta zasada to nie być chciwym.

Powinienem po prostu „HODL?

Szkoła myślenia w handlu i inwestowaniu w kryptowaluty polega na kupowaniu tylko tyle, ile możesz sobie pozwolić na całkowitą utratę. To powinno być najważniejszą kwestią przed zainwestowaniem w jakiekolwiek aktywa kryptograficzne.

Niezależnie od tego, trzymanie Bitcoina przez długi czas jest najlepszą strategią, ponieważ bitcoin jest aktywem; lepiej jest gromadzić bitcoiny i utrzymywać je długoterminowo, niż gromadzić zyski fiducjarne, które staną się bezwartościowe.

Wniosek:

Ze wszystkich teorii na temat tego, kiedy jest najlepsza pora dnia na zakup Bitcoinów, widzimy, że nie ma czegoś takiego jak idealny rynek w prawdziwym świecie. Manipulacja, ludzkie zachowanie i wiadomości mogą wpłynąć na cenę bitcoina.

W przeciwieństwie do innych aktywów finansowych, takich jak akcje, fundusze inwestycyjne i fiat, bitcoin jest bardzo zmienny, znacznie bardziej niż konwencjonalne inwestycje. Możesz szybko zarobić w jeden dzień i stracić wszystko następnego dnia. Zachęcam Cię do dokładnego zbadania przed zakupem bitcoina i upewnienia się, że zainwestujesz tyle, ile możesz stracić. W końcu mamy nadzieję, że możesz podejmować decyzje w oparciu o najlepszą porę dnia na zakup Bitcoina.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy