Jak robić zakupy online ze sprawdzaniem numeru konta w 2020 roku

Jak robić zakupy online ze sprawdzaniem numeru konta w 2020 roku
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Większość kupujących uważa, że ​​sklepy internetowe akceptują karty debetowe i kredytowe tylko do zakupów online finanso. Ledwie zdają sobie sprawę, że istnieją sklepy internetowe, które pozwalają na zakupy online z numerem konta bankowego bez dodatkowych kosztów. W tym względzie ten artykuł ma ci pomóc.

Ten przewodnik zawiera wszystkie ważne informacje, których potrzebujesz, jak robić zakupy online przy użyciu numeru konta rozliczeniowego. Omówi:

* Jak otworzyć konto czekowe

* Sklepy akceptujące numer konta czekowego

* Jak robić zakupy online w sklepach, które nie akceptują numerów kont czekowych

* Ryzyko związane z tym, jak zachować bezpieczeństwo

Co to jest konto rozliczeniowe?

Rachunek bieżący to konto w banku lub innej instytucji finansowej, które umożliwia nieograniczone wpłaty i wypłaty. Jest bardzo płynny i można do niego łatwo dotrzeć na kilka sposobów; obciążenia elektroniczne, bankomaty i czeki. W porównaniu do innych kont oszczędnościowych, rachunki czekowe pozwalają na nieograniczoną liczbę wpłat i kilka wypłat. Umożliwiasz również łatwe wysyłanie pieniędzy za pomocą konta rozliczeniowego na kartę przedpłaconą online.

Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego możesz wybrać konto rozliczeniowe do zakupów online:

 1. Po pierwsze, jeśli nie masz karty debetowej lub kredytowej; możliwe, że nie otrzymałeś z banku, czekałeś na jedną lub zgubiłeś, używając numeru rachunku czekowego, najlepszej dostępnej opcji.
 2. Po drugie, jeśli wolisz używać numerów kont czekowych jako swoich osobistych preferencji lub chcesz uniknąć obaw związanych z używaniem karty debetowej lub kredytowej podczas zakupów online.

Robienie zakupów online przy użyciu numeru konta rozliczeniowego jest tak samo łatwe, jak używanie karty debetowej lub kredytowej. Większość sprzedawców detalicznych będzie wymagać jedynie podania konta bankowego i numeru konta, nazwiska właściciela konta, adresu fizycznego i numeru prawa jazdy. Jednak niektórzy sprzedawcy detaliczni wymagają najpierw połączenia konta czekowego z portfelem. Nie sprawia to żadnych problemów w użytkowaniu.

Jak otworzyć rachunek bieżący

Według Investopedia, otwarcie konta czekowego zajmuje trochę czasu, ponieważ Twoja aplikacja jest weryfikowana, a Twoje nawyki dotyczące wydatków finansowych podlegają kontroli. Banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe korzystają z usług agencji informacji kredytowej, takich jak system wczesnego ostrzegania i ChexSystems, w celu dostarczenia raportu banku konsumenckiego. Ten raport zawiera informacje, czy Twoje konta były wcześniej zamknięte z powodu niegospodarności, niezapłacenia czesnego i odbitych czeków.

Będziesz mieć dostęp do konta czekowego tylko wtedy, gdy masz czyste dane finansowe. W przeciwnym razie nie będziesz mieć możliwości uzyskania konta i zostaniesz umieszczony na liście oczekujących. Dlatego ważne jest, aby kontrolować swoje transakcje finansowe. Unikaj debetu w rachunku bieżącym i upewnij się, że jak najszybciej rozliczasz opłaty i prowizje.

Działania, jakie należy podjąć w przypadku odmowy dostępu do konta rozliczeniowego

Odmowa konta czekowego za pierwszym razem to nie koniec twojego świata finansów. Zawsze możesz podjąć pewne działania w celu naprawienia obrażeń przed ponownym zastosowaniem. Niektóre z najlepszych sposobów rozważenia to;

 • Otwórz konto oszczędnościowe w wybranej instytucji finansowej, aby pomóc w nawiązaniu relacji. Możesz śmiało założyć konto czekowe powiązane z Twoim kontem oszczędnościowym.
 • Raport historii bankowej można zamówić w dowolnej agencji sporządzającej sprawozdania kredytowe. Kwestionuj wszelkie nieprawidłowe lub błędne informacje. Jeśli wszystkie informacje są dokładne, możesz je poprawić, zmieniając swoje tendencje finansowe i ponownie załóż konto po pewnym czasie.
 • Rozważ rozmowę z urzędnikiem bankowym na temat możliwości zmiany zdania przez instytucję.

Jak uzyskać numer konta czekowego r

Zastanawiasz się, po otwarciu konta czekowego, skąd wziąć numer rachunku rozliczeniowego? Większość banków unika przesyłania danych telefonicznie lub online ze względów bezpieczeństwa. Oto kilka źródeł, z których otrzymasz numer kontrolny;

 • Odwiedź lokalny oddział banku z dokumentami tożsamości, aby uzyskać numer.
 • Większość banków drukuje numer konta czekowego na górze wyciągu miesięcznego. Jest łatwo dostępny zarówno w formie drukowanej, jak i e-mailem.
 • Korzystając z czeku, numer rachunku rozliczeniowego można znaleźć na podstawie numerów wydrukowanych w lewym rogu. Liczby po lewej stronie to numery rozliczeniowe, po prawej to numer czeku, a środkowa grupa to numer rachunku rozliczeniowego.
 • Znajdź go online, logując się na swoje konto bankowe w witrynie banku. Numer czeku znajdziesz w prawym górnym rogu strony. Istnieje również możliwość sfinansowania e-wyciągu z dowolnego miesiąca.

Sklepy internetowe, które akceptują sprawdzanie numerów kont

Oto niektóre z wybranych sklepów internetowych, które akceptują numery kont czekowych;

1. Google Express

Usługa dostawy Google za pośrednictwem Google Express umożliwia zamawianie towarów w wielu sklepach, takich jak Cosco, Target i Walmart, przy użyciu numeru konta rozliczeniowego, a po kilku dniach dostarcza je do dowolnego miejsca w Stanach Zjednoczonych. Połączenie konta czekowego z Google Express jest całkiem proste. Platforma zapewnia Google Pay, którego używasz do płacenia Google Express, podczas gdy używasz numeru konta rozliczeniowego do doładowania Google Pay.

Łączysz swoje konto rozliczeniowe z Google Pay. Podasz swoje imię i nazwisko, numer konta, numer rozliczeniowy, tak jak są one podane w danych bankowych.

2. Amazon

Odświeżająca jest świadomość, że Amazon, jeden z największych sprzedawców internetowych, umożliwia użytkownikom robienie zakupów online za pomocą numeru konta . Amazon ułatwia skonfigurowanie konta rozliczeniowego jako systemu płatności.

Gdy jesteś na etapie płatności, kliknij Dodaj konto czekowe. Wprowadź swój numer rozliczeniowy banku, a następnie przejdź do numeru konta, które musi znajdować się w oddziale banku w USA. Następnie wpisz imię i nazwisko oraz adres właściciela konta, numer identyfikacyjny prawa jazdy i datę wystawienia. Następnie możesz się wymeldować.

Nie będziesz musiał ponownie wprowadzać tych danych, po prostu wybierz opcję płatności online czekiem elektronicznym.

3. Sklep Microsoft

Nie musisz martwić się o komputery, oprogramowanie, urządzenia do gier, tablety, między innymi elektronikę w Microsoft Store, jeśli nie masz karty debetowej lub kredytowej, ponieważ możesz użyć numeru konta rozliczeniowego.

Aby ustawić numer konta jako opcję płatności, zaloguj się na swoje konto Microsoft, kliknij „Płatności i rozliczenia”, a następnie wybierz „opcje płatności”. Przejdź do „Dodaj opcję płatności” i kliknij „Konto bankowe”. Podasz swoje imię i nazwisko, adres, numer rozliczeniowy i numer konta. I potwierdź.

Odwiedź pomoc techniczną konta Microsoft w przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości podczas korzystania z numeru konta. Możesz łatwo dodawać, aktualizować, usuwać lub rozwiązywać problemy dotyczące metody płatności.

Zakupy z numerem konta czekowego w systemie PayPal

Oprócz karty kredytowej i debetowej PayPal jest kolejną najbardziej preferowaną metodą płatności online. Możesz łatwo zasilić swoje konto PayPal różnymi metodami, w tym bezpośrednio z konta bankowego.

Powiązanie konta czekowego z PayPal jest proste i proste. Po zarejestrowaniu się i podaniu danych osobowych przejdź do następnej strony, czyli „Kupuj z PayPal”. Kliknij „Połącz konto bankowe” u dołu strony. Wprowadź informacje o koncie czekowym, PayPal zweryfikuje i zakończy proces.

Proces jest jeszcze łatwiejszy dla tych, którzy mają już konto PayPal, ale jeszcze go nie zweryfikowali. Kliknij „Mój portfel” na stronie i wybierz „dodaj konto bankowe”, gdzie wprowadzisz dane swojego konta rozliczeniowego.

PayPal to najwygodniejsza metoda płatności w przypadku połączenia z kontem rozliczeniowym. Rejestracja jest bezpłatna, łatwo dostępna na urządzeniu mobilnym i jest akceptowana przez wielu sprzedawców i sklepy internetowe na całym świecie.

Doładowanie konta czekowego w nagłych wypadkach

Podobnie jak w przypadku korzystania z karty debetowej lub kredytowej, możesz od czasu do czasu zabraknąć pieniędzy, ale nadal masz potrzeby, robiąc zakupy online z numerem konta rozliczeniowego. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ istnieje kilka rozwiązań finansowych, które przydadzą się w postaci pożyczek, o które będziesz ubiegać się później. Niektóre z tych instytucji obejmują;

1. Pożyczka solo

Dotyczy to sytuacji, gdy kupujesz mały produkt, a zabrakło pieniędzy. Pozwala na niewielkie pożyczki w przedziale od 100 do 1000 USD. Proces jest prosty, podajesz swoje dane osobowe do zatwierdzenia, łączysz się z odpowiednim pożyczkodawcą i już następnego dnia otrzymujesz pieniądze bezpośrednio na swoje konto czekowe. Działa w pełni online, dzięki czemu jest łatwo dostępny.

2. PockBox

Jest to przydatne, gdy potrzebujesz większej kwoty pożyczki. Pozwala na wydanie do 2500 $ pieniędzy, które możesz wydać na zakupy online. Wystarczy, że podasz swoje dane osobowe, a strona zatwierdzi i połączy Cię z odpowiednim pożyczkodawcą, który wpłaci pieniądze bezpośrednio na Twoje konto.

Zakupy online ze sprawdzaniem numeru konta za pomocą kart podarunkowych

Masz produkt lub ofertę, którą możesz dostać tylko w konkretnym sklepie internetowym, ale nie pozwala ona na zakupy online z numerem konta bankowego? W takim razie najwyższy czas, abyś podarował sobie kartę zakupową. Kartę podarunkową można kupić w dowolnym sklepie, który umożliwia korzystanie z numerów kont czekowych. Następnie możesz używać karty do zakupów online w dowolnym sklepie internetowym, który ją akceptuje.

Niektóre z najlepszych witryn do zakupu kart podarunkowych to;

 • Amazon – zapewnia różne kategorie kart podarunkowych, albo kartę podarunkową visa do wykorzystania w każdym sklepie, który akceptuje karty Visa, albo do określonych kart sklepowych.
 • W cardcash możesz otrzymać zniżki na karty podarunkowe. Będziesz musiał założyć konto w serwisie, a następnie podać swój rutynowy i numer konta rozliczeniowego jako metodę płatności. Kartę podarunkową możesz otrzymać online 24 godziny po zakupie lub dostarczoną na Twój adres za pomocą USPS.
 • Odwiedź witrynę internetową lub oddział banku, aby sprawdzić, czy sprzedają karty upominkowe. Kosztuje około 4 dolarów i może być kartą upominkową online lub fizycznie wybrać, w zależności od wygody.

Jeśli sklep, którego potrzebujesz, akceptuje tylko karty specyficzne dla sklepu, nadal masz szansę na wyładowanie pożądanego produktu. Dzieje się tak, jeśli w ogóle akceptują PayPal lub Google Pay jako metodę płatności. Możesz robić zakupy w tym sklepie internetowym po połączeniu numeru konta rozliczeniowego z opcjami płatności Google Pay lub PayPal.

Zagrożenia podczas sprawdzania numerów kont podczas zakupów online

Wydaje się, że korzystanie z numeru konta rozliczeniowego podczas zakupów online jest najłatwiejszą metodą płatności, jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem, o którym należy pamiętać. Ryzyka te obejmują;

 • Kradzież danych

W ostatnim czasie rosną obawy o bezpieczeństwo danych i danych osobowych. Niewiarygodne witryny mogą łatwo przekazywać dane stronom trzecim, głównie w przypadku reklam wbrew Twojej woli. Upewnij się, że handlujesz tylko w zaufanych witrynach.

 • Złośliwe oprogramowanie

Ataki złośliwego oprogramowania mogą naruszyć bezpieczeństwo danych. Ważne jest, aby zachować silne hasła, a witryny muszą również zapewniać bezpieczeństwo danych konsumentów.

 • Wyłudzanie informacji

W tym miejscu oszuści udają prawdziwych sklepów internetowych, aby poprosić Cię o ujawnienie poufnych informacji, takich jak numer rachunku bankowego. Powstrzymaj się od klikania podejrzanych linków w Internecie.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas sprawdzania numerów kont

Oto niektóre z porad dotyczących bezpieczeństwa opublikowanych przez The Telegraph, których możesz użyć, aby chronić Cię przed możliwymi zagrożeniami podczas sprawdzania numerów kont podczas zakupów online;

 • Nie ujawniaj swojego numeru konta

W miarę możliwości unikaj ujawniania nikomu danych swojego konta podczas zakupów online. Oszuści mogą łatwo manipulować nim w celu uzyskania kosztownych oszukańczych transakcji. Jeśli w ogóle musisz udostępniać dane, upewnij się, że dzieje się to tylko wtedy, gdy transakcja jest w toku, a nigdy przez telefon, niezależnie od dzwoniącego.

 • Zaktualizować oprogramowanie

Regularne aktualizowanie oprogramowania pomaga być na bieżąco z najnowszymi poprawkami zabezpieczeń, z którymi są dostarczane zaktualizowane wersje. Pomaga to uniknąć przechwytywania przez nielegalne strony kluczowych informacji, takich jak numer rachunku bankowego.

 • Unikaj komputerów publicznych / współdzielonych

Korzystając z komputerów publicznych, możesz łatwo naruszyć bezpieczeństwo swoich danych, ponieważ większość przeglądarek zwykle prowadzi rejestr haseł. Jeśli musisz korzystać z komputerów publicznych, upewnij się, że jesteś wylogowany z mediów społecznościowych i kont e-mail i nigdy nie klikaj „Zapamiętaj mnie” po wyświetleniu monitu.

Na zakończenie

Uzbrojony we wszystkie ważne informacje dotyczące zakupów online za pomocą konta rozliczeniowego, możesz kontynuować i cieszyć się najlepszymi doświadczeniami związanymi z zakupami online. Niewielka liczba sklepów akceptujących numery kont czekowych nie powinna Cię powstrzymać. Możesz zdecydować się na karty podarunkowe lub jeszcze lepiej połączyć numer konta rozliczeniowego z kontami PayPal i Google Play.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy