Jak długo trwa ubezpieczenie i czy można je przyspieszyć

Jak długo trwa ubezpieczenie i czy można je przyspieszyć
16 października 2020
Category: Oceny Kredytowe

Jak długo trwa ubezpieczenie? Underwriting – proces, w ramach którego pożyczkodawcy hipoteczni weryfikują Twoje aktywa i sprawdzają Twoje wyniki kredytowe i zeznania podatkowe przed uzyskaniem kredytu mieszkaniowego – może zająć od dwóch do trzech dni. Zwykle jednak ukończenie przez urzędnika lub pożyczkodawcę zajmuje ponad tydzień.

Underwriting ma miejsce po wpłaceniu zaliczki, ale tuż przed zamknięciem domu. Oznacza to, że czas trwania tego procesu pożyczki mieszkaniowej może być kluczowy, szczególnie jeśli chcesz wprowadzić się do określonej daty.

Ale nie popełnij błędu: Underwriting jest nieunikniony. Wszystkie pożyczki i wnioski pożyczkowe przechodzą przez proces gwarantowania, zanim pożyczkodawca hipoteczny może obiecać środki na zakup.

Powiązane artykuły

  • 4 powszechnych zabójców kredytów hipotecznych – i jak ich przetrwać
  • Czy naprawdę istnieje różnica między kredytodawcami hipotecznymi?
  • Najważniejsze mity dotyczące kredytów hipotecznych – obalamy

Chociaż możesz mieć codzienny kontakt ze swoim urzędnikiem hipotecznym lub pożyczkodawcą bankowym, proces ubezpieczania jest długi, pozornie tajemniczy i potencjalnie stresujący.

Niestety, udzielanie kredytów hipotecznych nie jest zautomatyzowane. Oto dlaczego proces ubezpieczania trwa tak długo i kilka sugestii, jak go przyspieszyć.

Co to jest ubezpieczenie?

Po wpłaceniu zaliczki czas na kolejny krok. Byłoby miło, gdyby pożyczkodawca mógł po prostu oznaczyć Cię jako „wstępnie zatwierdzony”, ale proces nie jest zautomatyzowany w ten sposób.

Twój urzędnik hipoteczny lub urzędnik ds. Pożyczek zazwyczaj przegląda formularze podatkowe kupujących, odcinki wypłat, bankructwa, stosunek zadłużenia do dochodów (DTI), zastawy na dowolnej posiadanej nieruchomości i inne podstawowe dokumenty przed wystawieniem kupującym wstępnej kwalifikacji.

Gwarantowanie pożyczki mieszkaniowej wymaga dokładnego przeczesania każdego formularza, depozytu i raportu kredytowego, aby zapewnić zdolność kredytową. Zadaniem ubezpieczyciela jest upewnienie się, że spełniasz wytyczne pożyczkodawcy, potwierdzanie i ocena twojego DTI i kredytu.

Większość procesu udzielania kredytów hipotecznych jest stosunkowo przejrzysta, ale ubezpieczenie odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Ktoś w banku lub pożyczkodawca przekaże wszelkie prośby o dokumenty (takie jak więcej formularzy W-2, raportów kredytowych lub informacji dotyczących statusu samozatrudnienia) lub dalsze wyjaśnienia.

Niektórzy pożyczkobiorcy mają złote rekordy, podczas gdy inni wymagają głębszego nurkowania, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat historii kredytowej.

Na co patrzy subemitent?

Konkretne dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o pożyczkę będą się różnić w zależności od rodzaju pożyczki, którą otrzymujesz od pożyczkodawcy lub ubezpieczyciela (na przykład pożyczka FHA często wymaga więcej dokumentów). Spodziewaj się dostarczenia deklaracji podatkowych, oceny kredytowej, W-2, wyciągów bankowych i odcinków wypłat w ramach ubezpieczenia hipotecznego.

Możesz również spodziewać się przesłania dodatkowej dokumentacji za każdym razem, gdy subemitent lub pożyczkodawca ma pytanie. Na przykład na wyciągu bankowym może znajdować się niedawna wpłata w wysokości 2000 USD.

Ty wiesz, że to prezent urodzinowy od swojej kochanej babci, ale gwarant nie. Prawdopodobnie będziesz musiał napisać do pożyczkodawcy list z wyjaśnieniami, w którym poinformujesz, że jest to prezent.

Underwriting może być frustrujący, ponieważ pytania wydają się oczywiste. Nie martw się – wielu ubezpieczycieli i pożyczkodawców uważa, że ​​ten proces pożyczki hipotecznej również jest frustrujący.

„Banki również nie dają prawie żadnego miejsca gwarantom na robienie wyjątków, kierując się własnym osądem” – mówi Emily Rees , były ubezpieczyciel. „Underwriterzy boją się, że pożyczka zostanie poddana audytowi i mają zły wynik, więc często zbytnio proszą o dokumentację, aby ukryć swoje zaległości, zamiast być pewni decyzji i iść dalej.”

Jak przyspieszyć ubezpieczanie

Najlepszym sposobem na przyspieszenie tego procesu jest upewnienie się, że wszystkie dokumenty dla pożyczkodawcy lub ubezpieczyciela są kompletne, co powinno pozwolić na przepłynięcie pożyczki w ciągu zaledwie dwóch do trzech dni – jeśli masz szczęście, nawet w jeden dzień .

Ale jeśli potrzeba więcej dokumentów – tak jak w przypadku większości pożyczek, nawet tych, którzy mają doskonałą zdolność kredytową – spodziewaj się odczekać co najmniej tydzień, aż gwarant wyda „warunkową zgodę”.

Chociaż proces ubezpieczania może być frustrujący, po prostu wiedz, że jesteś blisko mety (przynajmniej wpłaciłeś zaliczkę). Jeśli subemitent chce tylko kilku dodatkowych dokumentów, powinieneś być blisko ostatecznego zatwierdzenia i być może zatwierdzonego warunkowo!

Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy