Giełda wali. Oto, co jest nie tak.

17 lutego 2021
Category: Karta Kredytowa

Na giełdzie jest brzydko, a problem tkwi w wszystkim.

Akcje europejskie spadły o około 3%, podczas gdy indeks Hang Seng w Hongkongu spadł o ponad 2%. S&P 500 i Dow Jones Industrial Average spadły o ponad 2%. Nasdaq Composite spadł o 1,8%.

Zapisz się do newsletteraThe Barron’s DailyPoranna odprawa na temat tego, co musisz wiedzieć w nadchodzącym dniu, w tym ekskluzywny komentarz pisarzy Barron’s i MarketWatch.

Trudno jest przypisać strach inwestorowi do jednej rzeczy. Koronawirus ponownie rozprzestrzenia się w Europie, aw Wielkiej Brytanii mówi się o kolejnej blokadzie

Grupa dziennikarzy śledczych szczegółowo opisała raporty o podejrzanych działaniach zgłoszone przez globalne banki, co spowodowało spadek akcji m.in. Deutsche Bank i JPMorgan Chase.

Jest jeszcze Nikola. Jego akcje spadły o 36% w obrocie przed rynkiem po tym, jak założyciel Trevor Milton ogłosił, że odchodzi z zarządu. Nikola walczy z zarzutami postawionymi przez krótkiego sprzedawcę od około dwóch tygodni.

Ale czekaj, jest więcej. Sprzedaż części TikToka przez chińską firmę ByteDance wywołała widmo odwetu. Trwająca walka z Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych po śmierci sędziego Ginsburga i dręczące obawy o wysoką wycenę giełdową również pojawiają się na rynku.

Niezależnie od powodu, inwestorzy będą potrzebować parasola i kaloszy, aby przetrwać potop złych wiadomości.

*** Co obejrzeć w tym tygodniu: Lauren R. Rublin, starszy redaktor zarządzający firmy Barron i zastępca redaktora Ben Levisohn, omawiają perspektywy rynków finansowych, sektorów przemysłu i poszczególnych spółek. Podpisz tutaj.

Bitwa o Sąd Najwyższy nasila sięDwóch kluczowych republikańskich senatorów powiedziało, że chcą poczekać do wyborów, aby zastąpić sędzinę Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg, nawet gdy prezydent Donald Trump przygotowuje się do wyznaczenia kandydata w tym tygodniu. Sędzia Ginsburg zmarł w piątek wieczorem na raka trzustki w wieku 87 lat.

 • Senatorowie Lisa Murkowski (R., Alaska) i Susan Collins (R., Maine) powiedzieli, że sprzeciwiają się głosowaniu w sprawie zastępstwa przed dniem wyborów . Ponieważ Republikanie mają 53 mandaty w Senacie, przywódca większości Mitch McConnell (R., Ky.) Może sobie pozwolić na utratę trzech głosów republikańskich, a wiceprezydent Mike Pence oddał decydujący głos.
 • Przywódca większości McConnell nie określił konkretnego harmonogramu głosowania w sprawie zastępstwa, proces, który zwykle trwa około dwóch miesięcy od nominacji przez prezydenta do ostatecznego głosowania zatwierdzającego w pełnym Senacie. McConnell wezwał republikańskich senatorów, którzy mogą być na płocie, aby ruszyli naprzód, aby utrzymać ich „suchy proszek, zamiast „przedwcześnie zamknąć się w pozycji, której możesz później żałować.Izba Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała w niedzielę w ABC „W tym tygodniu, że prezydent Trump posuwa się szybko, aby potwierdzić zastąpienie sędziego Ginsburga, ponieważ „chce zmiażdżyć ustawę o przystępnej opiece , dodając: „mamy strzały w naszym kołczanie, nie mam zamiaru teraz rozmawiać. Co dalej: Prezydent Trump zobowiązał się w tym tygodniu wybrać kobietę na swoją kandydatkę. Sędziowie federalni Amy Coney Barrett w Chicago i Barbara Lagoa, zarówno konserwatywni prawnicy, jak i katolicy, są podobno na szczycie jego listy.

  ByteDance dąży do wyceny TikTok o wartości 60 miliardów dolarów, ponieważ blokada WeChat jest zablokowanaTikTok może uzyskać wycenę 60 miliardów dolarów w ramach umowy, którą jego firma macierzysta, ByteDance z siedzibą w Pekinie, pracuje z Oracle i Walmart.

  • Według zgłoszonych warunków Oracle kupiłby 12,5% udziałów, a Walmart 7,5% udziału w popularnej aplikacji do udostępniania wideo. Udziały obu firm kosztowałyby w sumie 12 miliardów dolarów gdyby cel wyceny ByteDance został osiągnięty.
  • Nowy podmiot, nazwany TikTok Global, byłby w 53% własnością amerykańskich firm lub inwestorów , podaje The Wall Street Journal, ponieważ 40% obecnych właścicieli ByteDance to Amerykanie.Według Journal, ByteDance w poniedziałek odrzuciło doniesienia, że ​​inwestorami większościowymi TikTok Global byliby Amerykanie. W oświadczeniu powiedział, że TikTok Global będzie spółką zależną w całości należącą do ByteDance i pozyska fundusze przed IPO, co zmniejszy udział ByteDance do 80% nowej firmy.Oracle będzie hostować wszystkie dane użytkowników ze Stanów Zjednoczonych w swojej chmurze, aby rozwiać obawy administracji Trumpa, że ​​Chiny mają dostęp do danych użytkowników amerykańskich i mogą zagrozić bezpieczeństwu narodowemu.W niedzielę sędzia główny USA Laurel Beeler wydał wstępny nakaz blokujący federalny zakaz pobierania przez Amerykanów WeChat. „Nie ma realnych platform lub aplikacji zastępczych dla społeczności chińskojęzycznej i chińsko-amerykańskiej – napisała w swoim zakonie, opowiadając się za argumentami dotyczącymi wolności słowa. Co dalej : Prezydent Trump powiedział w sobotę, że zasadniczo popiera transakcję TikTok, a spółka matka WeChat, Tencent, będzie kontynuować rozmowy z rządem USA na temat tego, jak może nadal działać w tym kraju.

   Stany Zjednoczone mają przejść 200 000 zgonów w wyniku Covid-19Oczekuje się, że Stany Zjednoczone przekroczą liczbę 200 000 zgłoszonych zgonów z powodu Covid-19 w poniedziałek, zgodnie z danymi zebranymi przez Johns Hopkins University. Ponury kamień milowy nastąpił po zgłoszeniu około 37000 nowych przypadków koronawirusa w niedzielę, a stany na Zachodzie i Środkowym Zachodzie odnotowały ostatnio wzrost liczby nowych infekcji.

   • Obecnie na całym świecie zgłoszono prawie 1 milion zgonów spowodowanych przez Covid-19 i prawie 31 milionów przypadków. Stany Zjednoczone przodują na świecie pod względem obu infekcji, z ponad 6,8 ​​milionami zgłoszonych przypadków i zgonów.
   • Stres i depresja pogorszyły się w Stanach Zjednoczonych, ponieważ pandemia zrewolucjonizowała życie i warunki życia w całym kraju – wynika z nowego badania w Science Advances. Badanie, które objęło 6500 osób, wykazało, że najbardziej narażeni na pogorszenie stanu psychicznego byli ci, u których wcześniej zdiagnozowano problemy ze zdrowiem psychicznym przed pandemią.Sekretarz ds.Zdrowia i usług społecznych Alex Azar postanowił zakazać jakiejkolwiek agencji zdrowia podpisywania nowych przepisów dotyczących szczepionek, leków, wyrobów medycznych i żywności, w związku z tym, że niektóre obawy będą tłumić głosy naukowców w USA, chociaż jego szef personelu powiedział, że przeprowadzka była po prostu „sprawą porządkową.W Wielkiej Brytanii, gdzie infekcje szybko rosną, około 10 milionów ludzi, głównie w północnej i środkowej Anglii, jest obecnie objętych odnowionymi lokalnymi lub regionalnymi środkami blokującymi . Premier Boris Johnson, który przemawia w tym tygodniu, może ogłosić nowe, tymczasowe zamknięcie pubów i restauracji. Co dalej : Wskaźniki zakażeń mogą wzrosnąć jesienią i zimą, ponieważ więcej ludzi spędza czas w pomieszczeniach. „Jeśli spojrzysz na to, co dzieje się teraz w całym kraju, widać wyraźny wzrost liczby nowych infekcji – powiedział w niedzielę były szef Urzędu ds. Żywności i Leków, dr Scott Gottlieb.

    Globalne banki dotknięte nowymi zarzutami o korupcjęAkcje europejskich banków gwałtownie spadły w poniedziałek po opublikowaniu przez BuzzFeed i Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych tysięcy dokumentów, które pozornie wskazują, że nielegalne fundusze o wartości około 2 bilionów dolarów zostały przeniesione i wyprane przez amerykański system finansowy w ciągu dwóch dekad.

    • Z gazet wynika, że ​​pięć światowych banków nadal prowadzi interesy z „oligarchami, przestępcami i terrorystami, nawet po ukaraniu ich przez władze amerykańskie za wcześniejsze niepowodzenia w powstrzymaniu brudnych pieniędzy.
    • Raporty są oparte na ujawnionych raportach o podejrzanej aktywności (SAR) złożonych przez banki i inne firmy finansowe w Departamencie Skarbu USA.Akcje brytyjsko-azjatyckiego giganta pożyczkodawcy HSBC i brytyjskiego Standard Chartered spadły o 5% do 22-letnich minimów, zgodnie z wiadomościami w południowym obrocie w Londynie. HSBC powiedział w oświadczeniu, że „wszystkie podane informacje (.) Są historyczne. Co dalej: Raport, oparty głównie na zachowaniach w przeszłości już usankcjonowanych przez władze, prawdopodobnie nie spowoduje nowych grzywien lub sankcji ze strony rządów lub organów regulacyjnych. Zwłaszcza nie w momencie najgłębszej recesji związanej z koronawirusem, kiedy władze próbują przekonać banki do dalszego pożyczania firmom i gospodarstwom domowym.

     Rządy europejskie desperacko starają się chronić gospodarkęUrzędnicy w większości krajów europejskich biorą udział w wyścigu, aby uniknąć konieczności wprowadzania nowych ogólnych i karnych blokad, ponieważ nowa fala spraw dotyczących Covid-19 nie daje oznak osłabienia.

     • Sekretarz skarbu Wielkiej Brytanii Rishi Sunak prawdopodobnie ogłosi w tym tygodniu, że przedłuży programy pożyczkowe mające na celu wsparcie przedsiębiorstw . Opozycja Partii Pracy wywiera presję na Sunaka, aby również przedłużył program urlopów, subsydiujący pensje pracowników, który wygasa 31 października.
     • W Wielkiej Brytanii, a także we Francji, gdzie ostatnio odnotowano ponad 10 000 zakażeń w ciągu jednego dnia, monitorowanie sytuacji stało się trudniejsze, ponieważ brakuje możliwości testowania w obu krajach , co oznacza, że ​​wskaźniki nie doceniają powagi sytuacji. Rządy Francji i Wielkiej Brytanii zobowiązały się do pomocy w uniknięciu kolejnej ogólnej blokady.W Niemczech, gdzie liczba przypadków również rośnie, rząd będzie próbował stworzyć „kliniki gorączki dla testów i leczenia Covid-19, aby odciążyć przepełnione szpitale , ogłosił w poniedziałek minister zdrowia Jens Spahn. Tymczasem rządowe plany pomocy gospodarce spowodują wzrost długu publicznego o ponad 20 punktów procentowych do 80% PKB, powiedział minister finansów Olaf Scholz. Co dalej: wszystkie rządy stoją przed tym samym dylematem krótkoterminowym – chronić ludność lub gospodarkę. Ale rosnący chór ostrzeżeń ze strony naukowców, a także niepełne przestrzeganie przez populacje łagodnych ograniczeń (takich jak noszenie masek) wprowadzonych od maja, może wkrótce pozostawić im niewielki wybór.

      MarketWatch chce usłyszeć od CiebieSpowolnienie gospodarcze zmusiło wielu konsumentów do rezygnacji z płatności kredytu hipotecznego i płatności kartą kredytową. Niektórzy pożyczkodawcy anulują te długi, ale może to wywołać negatywne konsekwencje podatkowe dla pożyczkobiorców. Jak anulowane długi wpływają na Twoje podatki?

      Korespondent MarketWatch odpowie na to pytanie w czwartek. W międzyczasie wszelkie pytania, na które chcesz uzyskać odpowiedź, wyślij na adres [email protected]

      Newsletter pod redakcją Stacy Ozol, Anita Hamilton, Matt Bemer, Benjamin Levisohn

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy