Gdzie zainwestować pieniądze w 2016 r .: 5 wspaniałych pomysłów

17 lutego 2021
Category: Jesteś Winien

Rozważ strategiczne wydanie przynajmniej części swoich pieniędzy, inwestując je w sposób, który może wzmocnić Twoją sytuację finansową – lub może przynieść dywidendę w inny sposób.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 20 grudnia 2015 roku. Został zaktualizowany 5 maja 2016 roku.

Kiedy nie planujemy naszych pieniędzy, wiele z nich może po prostu zniknąć w trakcie naszego codziennego życia, gdy spędzamy trochę na tym, a trochę na tym. Zamiast jednak pozwolić, aby ci się to przytrafiło, rozważ strategiczne wydanie przynajmniej części swoich pieniędzy, inwestując je w sposób, który może wzmocnić twoją sytuację finansową – lub może przynieść dywidendę w inny sposób.

Oto pięć sugestii, gdzie zainwestować pieniądze w 2016 roku i później.

Spłata lub spłata zadłużenia

Zanim będziesz mógł pomyśleć o inwestowaniu w wielkie akcje lub fundusze inwestycyjne, musisz uwolnić się od długów o wysokim oprocentowaniu, takich jak zadłużenie z tytułu kart kredytowych. (Dług o niskim oprocentowaniu, taki jak kredyt hipoteczny, może być w porządku.) Jeśli jesteś winien zaledwie 1000 USD, ale płacisz 25% rocznych odsetek, dług ten może wzrosnąć do 1250 USD w jednym roku i 1563 USD w kolejnym roku, oraz 1953 $ w następnym roku. Wysokie stopy procentowe mogą być śmiertelne dla zdrowia finansowego.

Tak czy inaczej, musisz jak najszybciej spłacić ten dług. Można to również zrobić, nawet jeśli obciążenie długiem jest ogromne. Nasze fora dyskusyjne zawierają wiele historii ludzi spłacających dziesiątki tysięcy dolarów – a czasem nawet ponad 100 000 dolarów. Wymaga dyscypliny i poświęcenia, ale można to zrobić i może pozostawić cię w znacznie szczęśliwszym i zdrowszym miejscu. Strategie obejmują podjęcie na jakiś czas drugiej pracy, sprzedaż przedmiotów, których już nie potrzebujesz lub których nie używasz, oraz rezygnację z posiadania przy sobie kart kredytowych. Możesz także spróbować negocjować z pożyczkodawcami, aby obniżyć saldo i / lub stopę procentową.

Ustanów fundusz awaryjny Zdarzają się

niespodziewane i nieprzyjemne rzeczy – i wszyscy musimy być przygotowani. Nie chcesz, aby utrata pracy lub kosztowne problemy medyczne doprowadziły do ​​utraty domu lub niemożności opłacenia rachunków. O ile nie jesteś niezależnym bogaczem, będziesz potrzebować funduszu awaryjnego z wystarczającymi aktywami, aby utrzymać się na powierzchni przez co najmniej trzy miesiące lub, aby być bardziej konserwatywnym, od sześciu do dziewięciu miesięcy. Nie trzymaj go w zapasach, ponieważ mogą nurkować tymczasowo w dowolnym momencie. Zamiast tego szukaj bardziej stabilnych miejsc, takich jak płyty CD i konta oszczędnościowe.

Inwestuj w fundusz indeksowy

Kiedy nie masz już długów i masz fundusz awaryjny, powinieneś inwestować na emeryturę lub inne cele finansowe. Wielu z nas nie ma czasu, zainteresowania ani umiejętności, aby studiować i starannie wybierać poszczególne akcje lub fundusze inwestycyjne. Na szczęście możemy po prostu zainwestować w niedrogie fundusze indeksowe z szerokim rynkiem, które w dłuższej perspektywie zwykle osiągają lepsze wyniki niż większość zarządzanych funduszy akcyjnych. Na przykład indeks S&P 500 osiągnął lepsze wyniki niż około 82% funduszy akcyjnych o dużej kapitalizacji w ciągu dekady zakończonej na koniec 2015 r.

Niektóre dobre fundusze do rozważenia obejmują SPDR S&P 500 ETF (NYSEMKT: SPY) Vanguard Total Stock Market ETF (NYSEMKT: VTI) i Vanguard Total World Stock ETF (NYSEMKT: VT). Odpowiednio, dystrybuują Twoje aktywa na 80% rynku amerykańskiego, cały rynek amerykański lub prawie cały światowy rynek akcji.

Rozważmy zapasów wypłacających dywidendę

Jeśli są chętni, aby wybrać kilka indywidualnych akcji dla Twojego portfela, dać szczególną uwagę na te, które płacą dywidendy. Firma, która wypłaca dywidendy, ma prawdopodobnie dość ugruntowaną pozycję i stosunkowo przewidywalne przepływy pieniężne, aby zobowiązać się do regularnej wypłaty akcjonariuszom. Co więcej, zdrowe, rozwijające się firmy mają tendencję do zwiększania z czasem swoich dywidend.

Oceniając wypłacających dywidendę, nie szukaj tylko największych zysków z dywidendy. Szczególnie stromy może wynikać z krateru zapasów w wyniku złych wiadomości. Ponadto nawet w przypadku dwóch zdrowych spółek, jeśli jedna ma niższą stopę dywidendy, ale jej wypłata jest szybsza, jej wypłata może wkrótce przewyższyć dywidendę drugiej spółki. Ważne jest również, aby szukać solidnego wzrostu dywidendy. Na koniec weźmy pod uwagę wskaźnik wypłat firmy, który odzwierciedla część zysków wypłacanych w formie dywidendy. Jeśli wynosi, powiedzmy, 80% lub więcej, nie ma zbyt wiele miejsca na znaczący wzrost dywidendy, a jeśli długo utrzymuje się powyżej 100%, może być konieczne zmniejszenie dywidendy.

Inwestuj w tych, którzy mają mniej szczęścia

Wreszcie, jeśli twoje finansowe kaczki są w rzędzie – a nawet jeśli nie są, ale masz dodatkową gotówkę – rozważ poprawę życia tych, którzy mają mniej szczęścia niż ty. Możesz nie czuć się tak bogaty, ale tak naprawdę żyjesz w lepszych warunkach niż większość królów w historii. Nawet dzisiaj około 71% ludzi na świecie – wiele miliardów – żyje za 10 lub mniej dolarów dziennie, a około miliard lub więcej żyje za mniej niż 2 dolary dziennie. Wiele milionów jest głodnych lub nie ma czystej wody, a wiele z nich ma niewystarczający dostęp do opieki zdrowotnej.

Nie pozwól, aby Twoje pieniądze po prostu zniknęły bez planu. Zainwestuj część lub większą część w swoją przyszłość finansową – lub przyszłość innych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy