Gdzie zainwestować pieniądze w 2015 roku

17 lutego 2021
Category: Może Mieć

Rok 2014 dobiega końca, a wraz z początkiem 2015 r. Przychodzi Ci do głowy jedno ważne pytanie: gdzie zainwestować pieniądze w 2015 r.? Zanim zaczniemy dyskusję nad rokiem 2015, podsumujmy rok 2014.

Rok 2014 był bardzo dobry dla giełdy. Zgodnie z oczekiwaniami i omówieniem wcześniej, giełda (fajna) przyniosła 32% zwrotu w 2014 roku. Jest to najwyższa stopa zwrotu w ciągu ostatnich 5 lat. Złoto i nieruchomości nie były w stanie osiągnąć wyników w 2014 roku.

Co następne? Czy ten trend utrzyma się w 2015 roku? Giełda da pozytywne zwroty w 2015 roku? Jestem tu z własną opinią.

Gdzie zainwestować pieniądze w 2015 roku? Giełda Papierów Wartościowych:-

Wierzę, że rok 2015 będzie przeciętny dla giełdy. Istnieją cztery różne powody.

(1) Rosnąca wartość dolara: –

Z dnia na dzień rosnąca wartość dolara jest dużym powodem do zmartwień dla indyjskiej gospodarki. Rupia traci na wartości każdego dnia. Jeśli rupia będzie nadal tracić na wartości, import z Indii zostanie poważnie dotknięty, co będzie miało negatywny wpływ na giełdę.

(2) Obniżka ceny ropy naftowej: –

Spadek ceny ropy jest pozytywny dla giełdy, ale powinien być stopniowy, a nie gwałtowny.

Aby podnieść cenę ropy, kraje OPAC mogą zmniejszyć produkcję ropy. Wzrost ceny ropy naftowej wraz z ceną dolara wpłynie negatywnie na gospodarkę Indii.

(3) Rosja Efekt: –

Rosja jest bliska uzyskania oceny śmieciowej ze względu na słabą gospodarkę. Ta deklaracja może mieć negatywny wpływ na świat, a giełda może spaść.

(4) Reforma gospodarcza przez nowy rząd: –

Obecną siłą napędową ruchu na giełdzie jest reforma gospodarcza przeprowadzona przez nowy rząd. FII nadal pompuje pieniądze na indyjską giełdę, ponieważ postrzega Indie jako stabilny i przyjazny dla inwestorów kraj.

Bankowość, motoryzacja, cement, IT i farmacja prawdopodobnie osiągną lepsze wyniki w 2015 roku.

Co powinieneś zrobić?

Inwestuj na giełdzie. Kup dobre akcje podczas upadku. Zawsze inwestuj długoterminowo.

Ustalony depozyt: –

Stały depozyt lub obligacja nie będą dobrą opcją inwestycyjną w 2015 roku. W ostatnim czasie stała stopa depozytowa została obniżona przez wiodące banki SBI, ICICI i HDFC. Stopa inflacji prawdopodobnie wzrośnie w 2015 r., A takie obniżanie stopy prawdopodobnie będzie kontynuowane również w 2015 r.

Co powinieneś zrobić?

Unikaj nowych inwestycji w stały depozyt. Zamiast stałego depozytu kup fundusze inwestycyjne lub ELSS.

Nieruchomość:-

Sektor nieruchomości pozostanie dodatni w 2015 r. Oprocentowanie kredytów mieszkaniowych obniży się, a sytuacja płynnościowa złagodzi ten sektor. Oprócz tego projektu 100 inteligentnych miast, stworzonego przez rząd Indii, wzmocni również sektor nieruchomości.

Co powinieneś zrobić?

Jeśli mieszkasz na wynajem, kup nieruchomość do samodzielnego użytku. Jeśli planujesz zakup nieruchomości pod inwestycje, powinieneś to zrobić już teraz. Idąc dalej, zobaczysz wzrost cen nieruchomości, szczególnie w Delhi, Bombaju i Banglore.

Złoto:-

Złoto nie zabłyśnie w 2015 roku. 2015 będzie rokiem ujemnym dla złota. Rosja będzie sprzedawać złoto, aby uratować gospodarkę, co może spowodować spadek ceny złota.

Co powinieneś zrobić?

Unikaj inwestycji w złoto w 2015 r. Kupuj złoto, jeśli jest to wyjątkowo konieczne.

Wniosek: – W 2015 roku warto inwestować na giełdzie, funduszach inwestycyjnych i nieruchomościach. Unikaj inwestycji w stały depozyt i złoto.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy