Grecki rząd zawarł wstępne porozumienie z wierzycielami

Zadłużona Grecja. Jest wstępne porozumienie z wierzycielami

Grecki rząd zawarł wstępne porozumienie spośród wierzycielami. Otwiera to koncepcję do rozmów na rzecz zadłużenia kraju i wydaje się być warunkiem wypłaty kolejnej transzy z ostatniego programu kredytowego dla Grecji.

Po wielu miesiącach negocjacji rząd Aleksisa Tsiprasa, unijni wierzyciele i Międzynarodowy Fundusz Walutowy porozumieli się w kwestii warunków kończących drugą ocenę greckich reform. Język grecki minister gospodarki Dimitris Papadimitriou oświadczył, że zostało powstałe porozumienie techniczne, które ma doprowadzić do zmniejszenia greckiego zadłużenia. Zajmą się tym 22 maja pełnomocnicy Eurogrupy.

Kolejne reformy gospodarcze, na które zgodził się grecki rząd muszą teraz zostać zaakceptowane za pośrednictwem parlament, a porozumienie potwierdzone przez ministrów finansów Eurostrefy.

Reformy zakładają między innymi spore cięcia emerytur - do 18 procent, oraz znaczne obniżenie ilości wolnej od podatku. Zostaną one wprowadzone przy życie w 2019 roku.

Specjaliści podkreślają, hdy nie jest to najlepsze porozumienie, ale trzeba było zakończyć ocenę reform. Umożliwi to bowiem na stabilizację greckiej gospodarki i przywróci równowagę systemowi bankowemu.

W lipcu Grecja ma obowiązek spłacić kolejne 7 milionów euro długów. Najnowszy program kredytowy dla tego kraju opiewa na łączną sumę do 86 miliardów euro.

Tagi: hellada pomoc dla Grecji Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie