Dlaczego moja zdolność kredytowa różni się w różnych witrynach?

17 lutego 2021
Category: Twoje Wyniki

Mam karty kredytowe Bank of America i Citibank i nawiasem mówiąc, oba banki pokazują mi mój wynik FICO. Ale wyniki są różne, dlaczego? I dlaczego konkretny pożyczkodawca patrzy na mój wynik FICO, do którego wyniku FICO (to znaczy przez którą instytucję) ogólnie się odnosi?

Jedna informacja: moje karty kredytowe Bank of America są znacznie starsze niż moja karta kredytowa Citibank.

Z góry dziękuję

 • Wynik FICO 9
 • Wszystkie tematy forum
 • Poprzedni tematNastępny temat
 • Oznacz jako nowe
 • ZakładkaSubskrybujNiemySubskrybuj kanał RSSPermalinkWydrukowaćEmail do przyjacielaZgłoś nieodpowiednie treściMam karty kredytowe Bank of America i Citibank i nawiasem mówiąc, oba banki pokazują mi mój wynik FICO. Ale wyniki są różne, dlaczego? I dlaczego konkretny pożyczkodawca patrzy na mój wynik FICO, do którego wyniku FICO (to znaczy przez którą instytucję) ogólnie się odnosi?

  Jedna informacja: moje karty kredytowe Bank of America są znacznie starsze niż moja karta kredytowa Citibank.

  Z góry dziękuję

  Citibank wykorzystuje wynik FICO Bankcard 8 na podstawie danych Equifax.

  Bank of America prawdopodobnie używa innego modelu scoringowego i / lub innego biura; jeśli przeczytasz drobny druk, prawdopodobnie dowiesz się, co wyciągają.

 • Oznacz jako nowe
 • ZakładkaSubskrybujNiemySubskrybuj kanał RSSPermalinkWydrukowaćEmail do przyjacielaZgłoś nieodpowiednie treściMam karty kredytowe Bank of America i Citibank i nawiasem mówiąc, oba banki pokazują mi mój wynik FICO. Ale wyniki są różne, dlaczego? A zatem dlaczego konkretny pożyczkodawca patrzy na mój wynik FICO, do którego wyniku FICO (mam na myśli jaką instytucję) ogólnie się odnosi?

  Jedna informacja: moje karty kredytowe Bank of America są znacznie starsze niż moja karta kredytowa Citibank.

  Z góry dziękuję

  Witamy na forach!

  W swoim poście używasz wyrażenia mój wynik FICO. To sprawia, że ​​podejrzewam, że myślisz, że istnieje tylko jeden wynik FICO. Jest o wiele więcej niż to. Częściowo dlatego, że FICO tworzy wiele modeli scoringowych, a także dlatego, że dane, które trafiają do modelu, mogą pochodzić z trzech różnych miejsc.

  Kluczową rzeczą do zrozumienia jest różnica między biurem informacji kredytowej a modelem scoringowym. Zasadniczo jest to różnica między raportem a wynikiem.

  Są trzy biura kredytowe, prawda? Equifax, TransUnion, Experian. Możesz myśleć o nich jak o magazynach, w których przechowywane są informacje (dane) o Tobie i Twoich rachunkach kredytowych (karty kredytowe, pożyczki itp.). Listę wszystkich danych zobaczysz, gdy otrzymasz raport kredytowy z jednego z tych trzech biur kredytowych.

  Problem polega na tym, że ciężko jest przejść przez duże, długie sprawozdanie. Potencjalni pożyczkodawcy i wierzyciele potrzebują czegoś, co sprowadzi wszystkie te informacje do jednej liczby, którą mogą następnie wykorzystać, aby pomóc im podjąć decyzję o przyznaniu kredytu. Ta liczba to ocena kredytowa, a program komputerowy, który konwertuje dane w raporcie na tę pojedynczą liczbę, nazywany jest modelem oceny lub algorytmem oceny.

  Różne grupy stworzyły te modele oceniania. FICO stworzyło większość z nich (i te, które są najczęściej używane). Niektóre modele FICO są bardzo stare, niektóre nieco nowsze, a niektóre tak nowe, że nikt ich jeszcze nie używa; również niektóre modele mają charakter ogólny, inne są skierowane bardziej do kredytodawców samochodowych, inne do kredytów mieszkaniowych itp. Podsumowując, jest mnóstwo różnych modeli.

  Teraz głównym pomysłem jest trzymanie tych dwóch rzeczy oddzielnie w głowie. Trzy biura informacji kredytowej (TU, EX i EQ) to magazyny, w których przechowywane są dane. Algorytmy oceniające pobierają dane i przekształcają je w wynik.

  To daje ogromną liczbę możliwych wyników, w zależności od tego, który model został użyty i od którego biura model otrzymał dane. Na przykład Twoja karta Citi korzysta z danych Equifax i modelu FICO 8 Bankcard Enhanced. Twoje inne karty mogą korzystać z modelu FICO 8 Classic i korzystać z danych TU lub EX.

  Oto kilka linków, na które możesz spojrzeć, aby lepiej zrozumieć różne rodzaje wyników FICO:

  Na koniec załóżmy, że masz tylko jeden bardzo konkretny model i jedno biuro kredytowe, z którego korzysta. Jeśli uzyskasz ten wynik 10 listopada i ponownie 18 listopada, możesz uzyskać bardzo różne wyniki. To dlatego, że rzeczywiste dane w tym raporcie mogą się zmienić. W rzeczywistości jest to powszechne. Twoje karty kredytowe pobierają wyniki FICO w różnych porach miesiąca, więc jest to kolejny powód, dla którego miałyby różne wartości.

 • Oznacz jako nowe
 • ZakładkaSubskrybujNiemySubskrybuj kanał RSSPermalinkWydrukowaćEmail do przyjacielaZgłoś nieodpowiednie treściPonieważ każdy pożyczkodawca ma własne wyobrażenie o tym, jaki powinien być wynik FICO. Więc wybierają jedną z setek, która pozwala im obciążyć Cię jak najwięcej, jednocześnie gwarantując pełną wypłatę. To wszystko naprawdę bzdury. Są tu ludzie, którzy w wieku 800 otrzymują odmowy, a ludzie w latach 70-tych z limitami 40 tys.

 • Oznacz jako nowe
 • ZakładkaSubskrybujNiemySubskrybuj kanał RSSPermalinkWydrukowaćEmail do przyjacielaZgłoś nieodpowiednie treściPonieważ każdy pożyczkodawca ma własne wyobrażenie o tym, jaki powinien być wynik FICO. Dlatego wybierają jedną z setek, która pozwala im ładować Cię najbardziej

  gwarantując jednocześnie pełną wypłatę. To wszystko naprawdę bzdury. Są tu ludzie, którzy w wieku 800 otrzymują odmowy, a ludzie w latach 70-tych z limitami 40 tys.

  Ponieważ wynik FICO to tylko jedna część równania ubezpieczenia i prawdopodobnie niewielka, jeśli chodzi o przedłużenia limitów kredytowych. Również nigdzie nie ma w użyciu blisko setek wyników FICO, około 18 popularnych wyników prawdopodobnie stanowi 99% podciągnięć. Wystawię mój EX FICO 8740 w porównaniu z 760+ wielu ludzi, jeśli chodzi o uzyskanie gwarancji, nawet ze wszystkimi negatywami w moim pliku: gruby plik z solidną historią popartą przyzwoitymi dochodami, gdy pracuję i o tak, wszystkie ważne kredyty hipoteczne = aktywa, po które mogą przyjść, jeśli się złuszczę jest to dalekie od studenta z 800 FICO i 2-letnią historią kredytową (którą można osiągnąć na 2-letniej historii).

  W każdym razie na pytanie PO:

  Citi – Equifax FICO 8 Bankcard opcja branżowa, jak wspomniano wcześniej

  BOFA – Transunion FICO 8 Classic (brak opcji branżowej)

  Inne biuro, inny algorytm i inny zakres punktacji. prawdopodobnie nie będzie równy nikomu poza zwykłym zbiegiem okoliczności.

  Produkty
 • Dom
 • Jak to działacennikPlany rodzinneUczyć się
 • Edukacja
 • SpołecznośćWsparcieBlogFirma
 • O nas
 • Warunki korzystaniaPolityka prywatnościProgram partnerskiPobierz naszą aplikacjęPodążaj za namiEdukacja kredytowa
 • Oceny kredytowe
 • Co to jest FICO Score?Wersje FICO ScoreJak obliczane są wynikiHistoria płatnościKwota długuDługość historii kredytowejMix kredytówNowy kredytRaporty kredytoweCo jest w twoim raporcieBiuraZapytaniaBłędy w raporcie?KalkulatoryPoznaj swoje prawaKradzież tożsamościFAQSłownikCopyright 2001- Fair Isaac Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  WAŻNA INFORMACJA:

  Wszystkie produkty FICO ® Score udostępnione na myFICO.com zawierają FICO ® Score 8 i mogą zawierać dodatkowe wersje FICO ® Score. Twój pożyczkodawca lub ubezpieczyciel może użyć innego FICO ® Score niż wersje otrzymane od myFICO lub w ogóle inny rodzaj oceny kredytowej. Ucz się więcej

  FICO, myFICO, Score Watch, The Score That Matters i The Score That Matters są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Fair Isaac Corporation. Raport kredytowy Equifax jest znakiem towarowym firmy Equifax, Inc. i jej spółek zależnych. Na Twoje wyniki FICO i stopy procentowe, które możesz otrzymać, wpływa wiele czynników. Fair Isaac nie jest organizacją napraw kredytową w rozumieniu prawa federalnego lub stanowego, w tym ustawy o organizacjach naprawy kredytu. Fair Isaac nie świadczy usług „naprawy kredytowej, porad ani pomocy w zakresie „odbudowy lub „ulepszenia Twojej historii kredytowej, historii kredytowej lub zdolności kredytowej. Strona internetowa FTC na kredyt.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy