Co to jest ocena kredytowa?

17 lutego 2021
Category: Znakami Towarowymi

Ocena kredytowa informuje pożyczkodawców o Twojej zdolności kredytowej (jakie jest prawdopodobieństwo spłaty pożyczki na podstawie historii kredytowej). Oblicza się go na podstawie informacji zawartych w raportach kredytowych. Wyniki FICO ® są standardem oceny zdolności kredytowej – używanym przez 90% największych pożyczkodawców.

Ocena zdolności kredytowej wpływa na kredyt, który jest dostępny dla danej osoby, oraz na warunki (oprocentowanie itp.), Które mogą oferować pożyczkodawcy. To istotna część zdrowia kredytu.

Kiedy ubiegasz się o kredyt – czy to na kartę kredytową, pożyczkę na samochód czy kredyt hipoteczny – pożyczkodawcy chcą wiedzieć, jakie ryzyko podjęliby, pożyczając pieniądze. Kiedy pożyczkodawcy zamawiają raport kredytowy, mogą również poprosić o ocenę zdolności kredytowej opartą na informacjach w raporcie. Ocena kredytowa pomaga pożyczkodawcom ocenić raport kredytowy. Jest to liczba podsumowująca ryzyko kredytowe, oparta na migawce raportu kredytowego w określonym momencie.

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie każda ocena kredytowa oferowana do sprzedaży online jest wynikiem FICO. Poznaj różnicę między wynikami kredytowymi a wynikami FICO.

O

punktach FICO Najczęściej stosowanymi ocenami kredytowymi są FICO Scores, oceny kredytowe stworzone przez Fair Isaac Corporation. 90% największych pożyczkodawców korzysta z FICO Scores, aby każdego roku podejmować miliardy decyzji kredytowych. Wyniki FICO są obliczane wyłącznie na podstawie informacji zawartych w raporcie kredytowym konsumenta prowadzonym przez biura informacji kredytowej, Experian, Equifax i TransUnion.

Porównując te informacje z wzorcami w setkach tysięcy poprzednich raportów kredytowych, FICO Scores szacuje poziom przyszłego ryzyka kredytowego lub prawdopodobieństwo spłaty pożyczki w terminie.

Co to jest dobra ocena kredytowa?

Większość ocen kredytowych ma zakres 300-850 punktów. Im wyższy wynik, tym mniejsze ryzyko dla pożyczkodawców. Uważa się, że „dobra ocena kredytowa mieści się w przedziale 670–739.

Zamknij Zamknij W jaki sposób pożyczkodawcy używają wyników FICO ®

Oszacuj swój zakres FICO Score

Odpowiedz na 10 prostych pytań, aby otrzymać bezpłatną ocenę zakresu FICO Score

Produkty
 • Dom
 • Dlaczego FICOJak to działacennikPlany rodzinneUczyć się
 • Edukacja
 • SpołecznośćWsparcieBlogFirma
 • O nas
 • Warunki korzystaniaPolityka prywatnościProgram partnerskiPobierz naszą aplikacjęPodążaj za namiEdukacja kredytowa
 • Oceny kredytowe
 • Co to jest FICO Score?Wersje FICO ScoreJak obliczane są wynikiHistoria płatnościKwota długuDługość historii kredytowejMix kredytówNowy kredytRaporty kredytoweCo jest w twoim raporcieBiuraZapytaniaBłędy w raporcie?KalkulatoryPoznaj swoje prawaKradzież tożsamościFAQSłownikCopyright 2001- Fair Isaac Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  WAŻNA INFORMACJA:

  Wszystkie produkty FICO ® Score udostępnione na myFICO.com zawierają FICO ® Score 8 i mogą zawierać dodatkowe wersje FICO ® Score. Twój pożyczkodawca lub ubezpieczyciel może użyć innego FICO ® Score niż wersje otrzymane od myFICO lub w ogóle inny rodzaj oceny kredytowej. Ucz się więcej

  FICO, myFICO, Score Watch, The Score That Matters i The Score That Matters są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Fair Isaac Corporation. Raport kredytowy Equifax jest znakiem towarowym firmy Equifax, Inc. i jej spółek zależnych. Na Twoje wyniki FICO i stopy procentowe, które możesz otrzymać, wpływa wiele czynników. Fair Isaac nie jest organizacją napraw kredytową w rozumieniu prawa federalnego lub stanowego, w tym ustawy o organizacjach naprawy kredytu. Fair Isaac nie świadczy usług „naprawy kredytowej, porad ani pomocy w zakresie „odbudowy lub „ulepszenia Twojej historii kredytowej, historii kredytowej lub zdolności kredytowej. Strona internetowa FTC na kredyt.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy