Co to jest kod SWIFT?

17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Kod SWIFT to kod używany do identyfikacji kraju, banku i oddziału, w którym zarejestrowane jest konto. Kiedy wysyłasz pieniądze na zagraniczne konto bankowe za pomocą WorldRemit, będziesz potrzebować tego kodu, aby upewnić się, że pieniądze trafią we właściwe miejsce. Kod SWIFT jest czasami nazywany kodem BIC (kod identyfikacyjny banku) – ale to dokładnie to samo.

Dlaczego warto wybrać WorldRemit do międzynarodowego przelewu bankowego
 • Z WorldRemit możesz wysyłać pieniądze do 150 miejsc docelowych
 • Większość naszych przelewów bankowych jest opłacana w ciągu 10 minutRejestracja zajmuje tylko 2 minutyMożesz również skorzystać z naszej aplikacji lub strony internetowej, aby dokonać przelewu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.Teraz oszczędzajAby rozpocząć wysyłanie przelewu bankowego WorldRemit, nie będzie żadnych opłat za pierwsze trzy przelewy w WorldRemit.

  Więcej o kodach SWIFT
  • Do czego służy kod SWIFT?
  • Jak wygląda kod SWIFT?Jak znaleźć kod SWIFT?Czy kod BIC to to samo, co kod SWIFT?Czy kod SWIFT to to samo, co IBAN?Do czego służy kod SWIFT?

   Kiedy wysyłaszprzelew bankowydo rodziny i przyjaciół w innym kraju, poprosimy Cię o podanie kodu SWIFT. Identyfikuje kraj, bank i oddział, w którym prowadzone jest konto respondenta. Bez niego przelew bankowy może nie dotrzeć do właściwego miejsca docelowego.

   Jak wygląda kod SWIFT?

   Kod SWIFT składa się z 8 lub 11 liter i cyfr. Są ułożone w następujący sposób: AAAABBCCDDD

   • AAAA: 4-znakowy kod banku
   • BB: dwuznakowy kod krajuCC: 2-znakowy kod lokalizacjiJak znaleźć kod SWIFT?

    Jeśli wysyłasz przelew bankowy rodzinie lub znajomym, będziesz potrzebować kodu SWIFT identyfikującego ich banki, aby wykonać przelew. Ty i Twoi respondenci możecie je znaleźć na kilka prostych sposobów:

    Sprawdź wyciągi bankoweBanki często umieszczają kody SWIFT na wyciągach papierowych. Ale jeśli Twoi respondenci nie otrzymają wyciągów papierowych, mogą zalogować się na swoje konto bankowe i tam przeglądać swoje wyciągi. Następnie mogą dostarczyć Ci kod SWIFT.

    Sprawdź stronę bankuNiezależnie od tego, czy szukasz kodu SWIFT własnego banku, czy banku innego:

    • Wejdź na stronę banku i sprawdź, czy jest tam podany kod SWIFT
    • Sprawdź najczęściej zadawane pytania banku, płatności międzynarodowe lub inne powiązane linkiWpisz „kod SWIFT w polu wyszukiwania, jeśli witryna ma funkcję wyszukiwania Jak znaleźć kod SWIFT pod adresem:

     Szukaj w InternecieIstnieje kilka witryn internetowych, które pomagają znaleźć kod SWIFT banku. Po prostu wybierz kraj, a następnie nazwę banku

     Spróbuj tych:

     Czy kod BIC to to samo, co kod SWIFT?

     Tak. Kod BIC (Bank Identifier Code) jest dokładnie taki sam jak kod SWIFT. Obie składają się z cyfr i liter używanych do identyfikacji kraju, banku i oddziału, w którym konto jest zarejestrowane. Oba dostarczają więc ważnych informacji podczas wysyłania przelewu.

     Czy kod SWIFT to to samo, co IBAN?

     Nie. Zasadniczo służą do identyfikacji różnych rzeczy. Kod SWIFT służy do identyfikacji konkretnego banku podczas transakcji międzynarodowej. IBAN (Międzynarodowy numer konta bankowego) identyfikuje indywidualne konto w pojedynczej transakcji. IBAN jest używany w wielu krajach na całym świecie i ma długość do 34 znaków i zawiera zarówno cyfry, jak i litery. Zarówno kody IBAN, jak i SWIFT są ważne dla sprawnego przebiegu międzynarodowych przelewów pieniężnych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy