8 wielkich wyzwań stojących przed każdą firmą (i jak je wszystkie opanować)

8 wielkich wyzwań stojących przed każdą firmą (i jak je wszystkie opanować)
16 października 2020
Category: Małych Firm

W tym tygodniu przeprowadziłem wywiad z moim osobistym mentorem – nazywa się Neal Jenson, dyrektor zarządzający firmy konsultingowej BBS w Salt Lake City. Ma jedno z najbardziej zróżnicowanych środowisk biznesowych, jakie znałem, od pracy w firmach z listy Fortune 500, w tym Citigroup i Bank of America, po zakładanie firm, które chcą rozpocząć przygodę z bootstrapem lub starają się rozpocząć działalność poprzez finansowanie Angel lub pożyczki SBA.

Jest także jedną z niewielu osób, które dobrze znam, która faktycznie ma dwa tytuły magisterskie – tytuł MBA na Uniwersytecie Brighama Younga (moja własna alma mater) oraz tytuł magistra nauk ścisłych w służbie informacyjnej Uniwersytetu w Utah. Neal jest nie tylko mentorem, ale także przyjacielem – jego syn jest mężem naszej córki, co czyni nas współ-dziadkami dwóch niezwykle uroczych małych chłopców, Riley i Peyton (nasze następne pokolenie liderów w biznesie jest w bardzo dobrym stanie ręce).

Ze swojej bazy klientów różnej wielkości poprosiłem Neala, aby zawęził dla mnie największe wyzwania, jakie widzi dla firm, którym doradza, a także jego przemyślenia na temat sposobów poruszania się po każdej z nich. Oto jego odpowiedzi.

Neal Jensen, założyciel Better Business Services, jest ekspertem w stawianiu czoła wyzwaniom. [+] firmy każdej wielkości (zdjęcie dzięki uprzejmości BBS)

Po pierwsze, Neal zauważa, że ​​poruszanie się po firmie jest obecnie wyjątkowo trudne. Tempo zmian gospodarczych i technologicznych oznacza, że ​​wczorajsza właściwa ścieżka może dziś nie działać, a jutro może być katastrofą. Rozwiązanie tych dynamicznych problemów jest tym, co oddziela tych, którzy przodują od firm, które zamykają drzwi.

Chociaż doświadczenie Neala obejmuje zarówno prezesów z listy Fortune 500, jak i małych przedsiębiorców, w naszym pierwszym wywiadzie zauważa on zestaw wyzwań, które są wspólne dla obu:

1. Uczciwość.Biznes nigdy nie stawiał czoła takim wyzwaniom moralnym, jakie napotykają w dzisiejszej globalnej gospodarce. Wszyscy walczą o odniesienie większych sukcesów, oszacowanie kolejnych kwartalnych zarobków, utrzymanie pracy, uzyskanie dużej premii lub skuteczne konkurowanie. Pokusa pójścia na skróty, pomijania informacji i robienia wszystkiego, co konieczne, pojawia się każdego dnia. Wielu pracowników i menedżerów ulega upadkowi. Niestety, temat staje się bardzo zaraźliwy i wkrótce ludzie zaczynają czuć, że trochę kłamie, trochę kradną lub oszukują innych, to tylko „część biznesu”. Praktyki te podważają zaufanie, które musi istnieć między pracodawcami a pracownikami, między partnerami biznesowymi, między kierownictwem a akcjonariuszami. Bez zaufania firma nie będzie w stanie skutecznie konkurować i ostatecznie upadnie.

2 . Gotówka, pożyczki i zarządzanie zasobami.Kasa jest wszystkim! Wszyscy słyszeliśmy tę maksymę i dziś jest ona bardziej prawdziwa niż kiedykolwiek wcześniej. Zdrowy zysk może ładnie wyglądać w sprawozdaniach finansowych, ale jeśli wydatki inwestycyjne lub spłaty należności wyczerpują Twoją gotówkę, nie będziesz w stanie długo działać na rynku. Zbyt często kierownictwo i właściciele małych firm nie skupiają się wystarczająco na generowaniu przepływów pieniężnych. Aby zaradzić temu problemowi, firmy muszą albo być odpowiednio skapitalizowane i muszą gromadzić rezerwy gotówkowe, aby spełnić wszystkie zobowiązania, gdy są potrzebne, oraz radzić sobie ze spadkami i sytuacjami kryzysowymi, które mogą się pojawić. Zarządzanie gotówką staje się jeszcze ważniejsze w czasach recesji, kiedy gotówka napływa do firmy wolniej, a wierzyciele mniej pobłażliwie wydłużają czas spłaty. Dla małych firmprowadzenie księgowości biznesowej i podatków może leżeć w zakresie możliwości właścicieli firm, ale profesjonalna pomoc jest zwykle dobrym pomysłem. Złożoność ksiąg biznesowych rośnie wraz z każdym klientem i pracownikiem, więc pomoc w zarządzaniu gotówką i księgowością może pozwolić ci osiągnąć sukces, gdy inni chcą rzucić palenie. Klimat kredytowy, zwłaszcza dla małych przedsiębiorstw, zaostrza wyzwania związane z przepływami pieniężnymi. W najbliższym czasie bankierzy raczej nie będą bardziej liberalni w swojej polityce kredytowej.W najbliższym czasie bankierzy raczej nie będą bardziej liberalni w swojej polityce kredytowej.W najbliższym czasie bankierzy raczej nie będą bardziej liberalni w swojej polityce kredytowej.

3. Zwiększona selekcja i konkurencja.Założenie firmy nigdy nie było łatwiejsze. Dawno minęły czasy, kiedy rozpoczęcie działalności zajmowało tygodnie, miesiące i mnóstwo formularzy. Teraz, jeśli możesz kupić nazwę domeny i zarejestrować swoją firmę online, jesteś w biznesie. Jednak pozostanie w biznesie to sprawa znacznie bardziej skomplikowana. Podczas gdy ekspertyza biznesowa była kiedyś kosztownym i czasochłonnym przedsięwzięciem, teraz możesz znaleźć ekspertów online, którzy odpowiedzą na wiele pytań, które możesz napotkać. Istnieje pomoc w uruchomieniu sklepu internetowego, na przykład w celu uzyskania wizytówek i materiałów marketingowych – wszystko to za bardzo rozsądną cenę. Łatwość rozpoczęcia działalności gospodarczej stwarza znacznie szerszy poziom konkurencji. Możesz znaleźć różne firmy konkurujące o każdy sprzedawany produkt i nowe firmy, które koncentrują się na jednej rzeczy, spędzają cały swój czas i koncentrują się na byciu najlepszym w jednej rzeczy.Ten wzrost ogólnej selekcji i bardziej ukierunkowana realizacja utrudnią firmom różnej wielkości utrzymanie klientów, którzy mogą zmieniać dostawców jednym kliknięciem myszy. To bitwa o postrzeganie, skupienie i marketing. Właściciele firm, którzy opanują te elementy i zapewnią doskonałą obsługę klienta, wygrają sprzedaż.

4. Marketing i lojalność klientów.Wyzwaniem dla skutecznego wprowadzania na rynek potencjalnych klientów i utrzymania obecnych klientów są te same kwestie, co zwiększony wybór i konkurencja. Smartfony, media społecznościowe, SMS-y, e-maile, Twitter i inne kanały komunikacji ułatwiają firmom i osobom prywatnym przekazywanie wiadomości. Znalezienie właściwych kanałów marketingowych ma kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu przez firmy w przyszłości. Gdzie są Twoi klienci i jak najlepiej do nich docierasz oraz jaki jest właściwy przekaz? Kiedy już zdobędziesz nowego klienta, jak możesz zatrzymać tych klientów, gdy są stale zasypywani przez konkurentów wszystkich typów, wielkości i lokalizacji, próbując ich przekonać, że mogą to zrobić lepiej lub zapewnić to taniej? Zidentyfikowanie tego, czego chcą Twoi klienci i lepsza praca polegająca na oferowaniu im tego, wpłynie na przyszłość Twojej firmy.Konserwatywny klimat wydatków powoduje również kurczenie się bazy klientów. Konsumenci są nadal dość konserwatywni, jeśli chodzi o portfele, w wyniku czego organiczny wzrost ze strony obecnych i nowych klientów nie rośnie tak szybko, jak chciałyby firmy. Właściciele firm i menedżerowie spędzają więcej czasu na zastanawianiu się, jak wyjść poza ramy, aby zatrzymać obecnych klientów, jednocześnie zastanawiając się, jak opłacalnie dotrzeć do nowych klientów – bez konkurowania wyłącznie ceną, która zawsze kończy się wyścig na dno.Właściciele firm i kadra kierownicza spędzają więcej czasu na zastanawianiu się, jak wyjść poza ramy, aby utrzymać obecnych klientów, jednocześnie zastanawiając się, jak efektywnie kosztowo dotrzeć do nowych klientów – bez konkurowania wyłącznie ceną, która zawsze kończy się wyścig na dno.Właściciele firm i kadra kierownicza spędzają więcej czasu na zastanawianiu się, jak wyjść poza ramy, aby utrzymać obecnych klientów, jednocześnie zastanawiając się, jak efektywnie kosztowo dotrzeć do nowych klientów – bez konkurowania wyłącznie ceną, która zawsze kończy się wyścig na dno.

5. Niepewność.Wszyscy, a zwłaszcza liderzy biznesowi, odczuwamy wielki dyskomfort w niepewności. Ze względu na globalne zadłużenie i walki gospodarcze niepewność jest dziś bardziej wyraźna niż w przeszłości. Smutną wiadomością jest to, że niepewność prowadzi do krótkoterminowego zainteresowania. Ze względu na niepewność firmy unikają planowania długoterminowego na rzecz celów krótkoterminowych. Chociaż może się to wydawać słuszne, niepowodzenie w strategicznym planowaniu za pięć do dziesięciu lat w przyszłość może w końcu zniszczyć wartość. Firmy muszą nauczyć się równoważenia potrzeby bardziej reaktywnego, krótkoterminowego ukierunkowania z potrzebą przemyślanych, długoterminowych strategii. Niepewność zwykle powoduje ogólne złe samopoczucie – nie są w stanie nic zrobić. Ciągle trwający cykl wiadomości sprawia, że ​​wszyscy czują się trochę na krawędzi. Powoduje to, że właściciele firm i kadra zarządzająca skulają się, a klienci przestają wydawać pieniądze.Musisz odciąć się od wiadomości o końcach świata i wrócić do pracy ”.

6. Rozporządzenie.Zmieniające się otoczenie regulacyjne zawsze budzi niepokój w niektórych branżach, ale niepewna polityka energetyczna, środowiskowa i finansowa sieją spustoszenie w prawie wszystkich przedsiębiorstwach. Niezależnie od tego, czy klienci lub akcjonariusze chcą być bardziej „ekologiczni”, czy też groźba wzrostu kosztów z powodu nowych podatków od emisji dwutlenku węgla, względy środowiskowe są jednymi z największych wyzwań, przed jakimi stają dziś przedsiębiorstwa. I nie musimy zbytnio naciskać na bieżącą kwestię reform i regulacji finansowych, chociaż mamy kilka opinii na temat tego, jak się do tego przygotować, jeśli jesteś bankiem lub domem maklerskim. Problemy do rozwiązania to zrozumienie znaczenia regulacji w Twojej branży, ich konsekwencji dla Twojej firmy oraz rozwinięcie umiejętności niezbędnych do radzenia sobie z nimi. Dwa kluczowe obszary wyzwań regulacyjnych to podatki i opieka zdrowotna.Ustawodawcy wciąż targują się o to, co nazywa się klifem fiskalnym, połączeniem miliardowych podwyżek podatków i cięć budżetowych. Nawet jeśli Kongres osiągnie porozumienie, firmy nie będą miały pewności, której potrzebują, aby podejmować inteligentne decyzje. Kiedy Kongres osiągnie porozumienie, najprawdopodobniej nie będzie ono na tyle kompleksowe, że nie będzie potrzeby ponownego odwiedzania go w przyszłym roku. Opieka zdrowotna jest kolejnym wyzwaniem dla firm. Nowa ustawa o przystępnej cenie opieki zdrowotnej (Obamacare) jest tak złożona, że ​​władze stanowe i lokalne nie będą wiedzieć, co robić, a firmy będą musiały poświęcić dużo czasu i zasobów na zrozumienie prawa – lub w przypadku małej firmy zatrudnić specjalistę do pomocy oni to robią. Będą musieli obejść prawo, spojrzeć na dostępne opcje,dowiedz się więcej o giełdach i ustal, jak to wszystko działa. Wiele firm nie wie jeszcze, czy ich stany będą tworzyć giełdy, czy też będą musiały przejść do systemu krajowego – i nie wiedzą, co to będzie oznaczać dla ich kosztów. W przypadku niektórych firm informacje te pomogą im zdecydować, czy kupią ubezpieczenie, czy też zdecydują, że taniej jest nie zapewnić ochrony i po prostu zapłacić rządowi grzywnę w wysokości 2000 USD na pracownika. Ci, którzy mają blisko 50 pracowników, mogą zdecydować o niezatrudnianiu większej liczby pracowników, aby pozostać poza jurysdykcją prawa.W przypadku niektórych firm informacje te pomogą im zdecydować, czy kupią ubezpieczenie, czy też zdecydują, że taniej jest nie zapewnić ochrony i po prostu zapłacić rządowi grzywnę w wysokości 2000 USD na pracownika. Ci, którzy mają blisko 50 pracowników, mogą zdecydować o niezatrudnianiu większej liczby pracowników, aby pozostać poza jurysdykcją prawa.W przypadku niektórych firm informacje te pomogą im zdecydować, czy kupią ubezpieczenie, czy też zdecydują, że taniej jest nie zapewnić ochrony i po prostu zapłacić rządowi grzywnę w wysokości 2000 USD na pracownika. Ci, którzy mają blisko 50 pracowników, mogą zdecydować o niezatrudnianiu większej liczby pracowników, aby pozostać poza jurysdykcją prawa.

7. Rozwiązywanie problemów i zarządzanie ryzykiem.Głównym wyzwaniem dla wszystkich firm jest identyfikacja, ocena i ograniczanie ryzyka, w tym kapitału ludzkiego i finansowego, oprócz makroekonomii. Brak wyrafinowanych umiejętności rozwiązywania problemów wśród dzisiejszych liderów biznesu ogranicza ich zdolność do odpowiedniego radzenia sobie z ryzykiem, na jakie narażone są ich firmy. Z tego powodu menedżerowie korporacji mają tendencję do przeskakiwania z jednego pożaru do drugiego, w zależności od tego, który z nich próbują ugasić ich dyrektorzy, aw wielu przypadkach szybko zmieniające się środowisko biznesowe jest tym, co powoduje te pożary. Więc jaki jest problem do rozwiązania? Uważamy, że aby dobrze sobie radzić w przyszłości, firmy muszą rozwiązać problem kluczem do biznesu, a następnie rozwinąć solidne zdolności rozwiązywania problemów na wszystkich poziomach. Gdy firmy przystępują do identyfikacji zagrożeń,będą wtedy mieli umiejętności rozwiązywania problemów, aby wiedzieć, jak najlepiej je złagodzić.

8. Znalezienie odpowiedniego personelu.Każdy dyrektor biznesowy, z którym rozmawiam, bez wyjątku mówi, że jednym z największych wyzwań jest personel – znalezienie odpowiedniego personelu, zatrzymanie go i upewnienie się, że wierzą w wizję firmy. Przyznam się, że nie mam tutaj magicznych odpowiedzi. W rzeczywistości, gdyby ktoś mógł opracować formułę rekrutacji i angażowania właściwych członków zespołu, zarobiłby miliony. Mała firma jest prawie jak rodzina i, podobnie jak wiele rodzin, może dobrze pracować lub może być dysfunkcyjna. W dużych firmach wyzwaniem w zakresie zasobów ludzkich jest polityka i dopasowanie do miejsca pracy, ale w przypadku małych firm, ich osobowości i umiejętności. Kiedy pracujesz w małym środowisku, osobowość każdego członka zespołu może mieć ogromny wpływ na harmonię i produktywność firmy. Kluczem jest nauczenie się radzenia sobie z różnymi osobowościami,Dowiedz się, co napędza każdego członka zespołu i odpowiednio dostosuj zarządzanie. Pomimo wysokiego bezrobocia wiele firm ma trudności ze znalezieniem odpowiedniego talentu z odpowiednimi umiejętnościami dla swojej firmy. Wiele nowych miejsc pracy w produkcji wymaga zaawansowanych technologii. Obejmują stanowiska w fabrykach, w których komputery są używane do wytwarzania produktów, takich jak części samolotów i maszyny. A niektóre wymagają kilku lat szkolenia. Ze względu na zmieniającą się technologię firmy mają trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników posiadających umiejętności informatyczne, umiejętności rozwiązywania problemów i umiejętności wnioskowania dedukcyjnego.Obejmują stanowiska w fabrykach, w których komputery są używane do wytwarzania produktów, takich jak części samolotów i maszyny. A niektóre wymagają kilku lat szkolenia. Ze względu na zmieniającą się technologię firmy mają trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników posiadających umiejętności informatyczne, umiejętności rozwiązywania problemów i umiejętności wnioskowania dedukcyjnego.Obejmują stanowiska w fabrykach, w których komputery są używane do wytwarzania produktów, takich jak części samolotów i maszyny. A niektóre wymagają kilku lat szkolenia. Ze względu na zmieniającą się technologię firmy mają trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników posiadających umiejętności informatyczne, umiejętności rozwiązywania problemów i umiejętności wnioskowania dedukcyjnego.

Rozważając własny biznes i związane z nim wyzwania, zgadzam się z wnioskami Neala, że ​​są to najważniejsze 8. A co z Twoją firmą? Czy wymieniliśmy właściwe problemy? Czy chcesz dołączyć innych?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy