4 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze banku

4 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze banku
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Znalezienie najlepszego banku do swoich potrzeb może być trochę jak znalezienie igły w stogu siana. Mimo że wszystkie wyglądają tak samo na powierzchni, przy bliższym przyjrzeniu się z pewnością odkryjesz pewne istotne różnice. Jeśli szukasz nowego miejsca do przechowywania ciężko zarobionych dolarów, oto kilka rzeczy, które zechcesz umieścić na swojej liście rzeczy, które musisz mieć.

Produkty finanso i usługi dopasowane do Twoich potrzeb

Zanim zaczniesz porównywać banki, warto określić, czego szukasz pod względem produktów i usług. Potrzebujesz tylko konta rozliczeniowego, czy też chcesz mieć możliwość odkładania pieniędzy na oszczędności? Czy chciałbyś mieć dostęp do swojego konta online, gdziekolwiek jesteś, czy wolisz odwiedzić lokalny oddział? Idealnie byłoby, gdyby wybrany przez Ciebie bank był dobrze dopasowany do Twoich potrzeb i stylu życia.

Niektóre z rzeczy, które warto rozważyć, obejmują rodzaje rachunków, które oferuje dany bank, dostępność innych produktów, takich jak certyfikaty depozytowe, kredyty mieszkaniowe, ubezpieczenia i usługi planowania finansowego. Musisz także pomyśleć o tym, jakich opcji potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do swojego konta. Chociaż popularność bankowości internetowej i mobilnej wzrosła, nadal istnieją banki, które nie oferują takich usług.

Bezpieczeństwo Twoich pieniędzy

Cały sens umieszczania pieniędzy w banku polega na ich bezpieczeństwie. Jeśli martwisz się, co mogłoby się stać z Twoimi aktywami, gdyby bank zbankrutował, musisz wybrać taki, który jest chroniony przez rząd. Federal Deposit Insurance Corporation to niezależna agencja odpowiedzialna za monitorowanie i regulację instytucji finansowych. Jednym z najważniejszych zadań FDIC jest ubezpieczanie niektórych rodzajów depozytów przechowywanych w bankach.

Obecnie FDIC pokrywa do 250 000 USD na konto, ale należy pamiętać, że nie wszystkie instrumenty finansowe są chronione. Jeśli masz rachunek bieżący, rachunek oszczędnościowy, rachunek rynku pieniężnego lub certyfikat depozytowy, jesteś objęty ochroną. Ale takie rzeczy jak akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne, renty i produkty ubezpieczeniowe nie są objęte gwarancją. Nie każdy bank lub kasa pożyczkowa podlega ochronie federalnej, więc robiąc zakupy, należy szukać znaku FDIC-Insured.

Wygodny dostęp do gotówki

Świadomość, że Twoje pieniądze są bezpieczne na koncie bankowym, nie ma większego znaczenia, jeśli masz problemy z dostaniem się do nich. Jeśli myślisz, że będziesz musiał uderzyć do bankomatu kilka razy w tygodniu, nie chcesz jeździć po całym mieście, aby go znaleźć. Wiedza o tym, gdzie znajdują się wszystkie oddziały i bankomaty Twojego banku, może dać ci wyobrażenie o tym, jak łatwo będzie zdobyć pieniądze, gdy ich potrzebujesz.

Jest to szczególnie ważne, jeśli próbujesz wybrać między większym bankiem krajowym a mniejszym bankiem wspólnotowym lub spółdzielnią kredytową. Na przykład spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mają zwykle oddziały i bankomaty, które są scentralizowane w określonym obszarze. Jeśli musisz cały czas korzystać z maszyny innego banku, ponieważ nie mieszkasz w pobliżu unii kredytowej, możesz skończyć z dużymi opłatami pieniężnymi.

Minimalne opłaty

Chociaż wciąż istnieją banki, które je oferują, bezpłatne konta czekowe powoli odchodzą w przeszłość. Ponieważ gospodarka nadal się ożywia, banki w coraz większym stopniu polegają na opłatach, aby zarabiać pieniądze. Jeśli nie będziesz uważać, różne opłaty mogą z łatwością odbić się na przepływie gotówki.

Zanim otworzysz jakiekolwiek konto, powinieneś poprosić o zapoznanie się z pełnym harmonogramem opłat. W zależności od banku, rodzaje opłat, których możesz się spodziewać, mogą obejmować opłatę za otwarcie rachunku, opłaty za wypisanie czeków, miesięczne opłaty za utrzymanie, minimalne opłaty za saldo, opłaty za dostęp do bankowości internetowej lub mobilnej, opłaty za rachunki, opłaty za przelewy i opłaty za debet. Jeśli znajdziesz bank oferujący bezpłatne sprawdzanie, poświęć trochę czasu na uważne przeczytanie drobnego druku, aby upewnić się, że jest naprawdę bezpłatny. Nawet jeśli to tylko jeden lub dwa dolary tu i tam, może się sumować szybciej niż myślisz.

Wybór odpowiedniego banku to ważna decyzja, która może mieć duży wpływ na wynik finansowy. Wiedza o tym, co robisz, a czego nie chcesz, z doświadczenia bankowego, może pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

Aktualizacja : Masz więcej pytań finansowych? SmartAsset może pomóc. Tak wiele osób zwróciło się do nas, szukając pomocy w zakresie podatków i długoterminowego planowania finansowego, dlatego uruchomiliśmy własną usługę dopasowywania, aby pomóc Ci znaleźć doradcę finansowego. Narzędzie dopasowujące SmartAdvisor może pomóc w znalezieniu osoby do pracy w celu zaspokojenia Twoich potrzeb. Najpierw odpowiesz na serię pytań dotyczących Twojej sytuacji i celów. Następnie program zawęzi Twoje opcje z tysięcy doradców do trzech powierników, którzy odpowiadają Twoim potrzebom. Następnie możesz przeczytać ich profile, aby dowiedzieć się więcej o nich, przeprowadzić z nimi rozmowę telefoniczną lub osobiście i wybrać, z kim będziesz pracować w przyszłości. Pozwala to znaleźć dobre dopasowanie, podczas gdy program wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy